1 Yaş Bebeklerde Beslenme Nasıl Olmalı?

1 Yaş Bebeklerde Beslenme Nasıl Olmalı?
12 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.516 kez okundu.

 1 yaş bebeklerde beslenme nasıl olmalı hepsi sizlerle hanımlar…

Bebeğime ilk 6 ay anne sütü verdi ve geri kalan 6 ayda da aldığım kaliteli mamalardan veriyorum diyorsanız. 1 yaşına gelen bebeğine tekrar mama ve yaptığını yemeklerden vermelisiniz yoğurt ve bol bol süt ve süt ürünleri yedirmelisiniz. Koladan ve asitli içeceklerden uzat tutmalısınız. Aşırı yemek yedirmeyin ve bebeğinizin yiyeceği kadar yedirin yoksa midesinde aşırı yemekten karın hastalıkları ve gaz gibi hastalıklar olabilir buda bebeğinizi rahatsız eder.

1 yaşını doldurmuş bebek, çok rahat çeşitli besinleri tüketebilir. Bunun için ailenin desteğiyle beraber çok daha güzel şekilde beslenebilir. Ancak bir bebeğin küçük yaşlarda bol salçalı, bol katkı maddesi bulunan, bir yemek içerisinde dengesiz tuz katılmış besinleri tüketmesi de oldukça rahatsız edici bir durum olabilir. Bu nedenle bebeğin daha çok sağlıklı besinleri küçük yaştan alması, onu bu şekilde alıştırmak çok daha uygun bir durum olur.

Ayrıca ufak yaşta ki bir bebeğe, çikolata ya da kakao tarzında ki besinlerin verilmesi, küçük yaştan bu türde ki şekerli besinlere alıştırılarak ilerleyen zaman içerisinde sağlığından etmiş olacağınızdan dolayı yasaklamalı, böyle besinleri vermemelisiniz.

Günlük olarak her 1 yaşını doldurmuş çocukların protein almaları da gereklidir. Bu nedenle günlük et ya da tavuğun tüketilmesi bu çocukların sağlığı açısından önemli bir husustur. Ayrıca protein dışında günlük belli bir öğünde de makarna gibi bir besini vererek karbonhidrat açısından bu besini, bebeğin alması için sağlamanız, bebeğinizin sağlığı açısından iyi ve faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin temel sorunu pişikler ve tedavisi başlıklı makalemizde Bebek Pişiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cildi Yağlı Olanlar İçin Maske
Cildi Yağlı Olanlar İçin Maske Tarifi

Yağlı ciltler için evlerinizde yapılması gereken maskeler sizlerle hanımlar... Cildim yağlı bu beni çok rahatsız ediyor diyorsanız sizler için hazırladığım...

Kapat