2014 Örgü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı

2014 Örgü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı
25 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.671 kez okundu.

Örgü bebek hırkası modeli yapılışı anlatımı fiyatı sizlerle…

Yeni yılın en şirin örgü bebek hırkasını bu makalemde sizler ile paylaşıyorum dostlarım. 2014 yılı daha gelmeden sizlere yepyeni bir bebek hırkası modelinin nasıl yapıldığını ve anlatımını paylaşmak istiyorum.  Soğuk geçen kış aylarında kız bebeklerimize böyle sevimli bir hırka örebilir , onları mutlu edebiliriz. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

orgu bebek hirkasi modeli ve yapilisi

Model adı : Bebe 100 Hırka
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
Yaş grubu : 1-2 Yaş
Örgü şekli :  Düz örgü, ters örgü, ajur modeli, haraşo, çatlak kahve örneği
Gerekli malzemeler : 236 (2 Yumak), 4 adet düğme
Mevsim : İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

HIRKA YAPILIŞI:
Robadan başlanarak örülür. 112 ilmek başlanır, 2 diş haraşo yapılır. İlmekler ön ortasından itibaren; 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz…şeklinde dizilir. 3 düz ilmeklere çatlak kahve örneği uygulanır. Ters örülen ilmeklerden 2 sıra arayla 7 defa 1’er ilmek artış yapılır. Artış yapılan ilmekler ters örgü yapılır. Beden boyu 12 cm örülerek 42’şer ilmek ön bedenler için, 48’er ilmek kollar için, 69 ilmek arka beden için ayrılır.

Kol Yapılışı: Kollar örülürken kol evi için her iki taraftan 3’er ilmek artış yapılır. Kol boyu 30 cm olduğunda 2 ilmek arayla 1’er ilmek kesilerek 36 ilmeğe düşülür. 3 diş haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
Beden Yapılışı: Ön+arka+ön şeklinde ilmekler tek şişe toplanır, beden boyu 30 cm örülür. 3 diş haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 6 cm arayla 4 adet ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Nako Dantel Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako dantel örnekleri, örgü bluz modelleri örnekleri ve örgü dantel bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako dantel örgü bluz modeli
Nako Dantel Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

Nako'dan örgü dantel bluz modeli ve yapılışı Modası geçmeyen bir şey varsa o da dantel bluz modelleridir. Her yıl olduğu...

Kapat