2016 Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )

2016 Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )
23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.566 kez okundu.

2016 yılının ilk örgü bayan yelek modelini ve yapılışını bu makalemde siz değerli takipçilerimiz ile buluşturuyorum. Model çok şık bir yelektir. İlkbahar ve yaz aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zincir sık iğne ve trabzan örgü şekliyle örülen bu yelek modelimizi sizlerde evlerinizde örebilir ve kendinize ya da yakın bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

Sizlere en yeni örgü makelelerini ve en şık örgü modellerini ve yapılışlarını paylaşmaya ve öğretmeye devam edeceğiz. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Yapılışı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz , yorum yapmanız yeterli olacaktır.

2016 Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )


2016 örgü yelek modeli ve yapılışı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ürün Özellikleri

Model adı : KM-108 Calico Yelek
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili tığ numaraları : 2.5
Beden : 36
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, trabzan

YAPILIŞI

Yapılışı:

ARKA+ÖNLER

1- 97 adet zincir çekilerek geri dönülür. Üzerine 1 no.lu diyagram uygulanılarak 33 adet trabzanlı yuva yapılır. 2- Örgü boyu 9 cm de 7+19+7 şeklinde trabzan yuvaları ayrılır. 3- 7’şer yuva kol evi tarafından 2 sıra arayla 3 defa 1’er yuva azaltılarak 4 yuvaya düşürülür. 4- Örgü boyu 19 cm de bitirilip, arka ortasından dikilir. 5- Ön ortasında 2 no.lu diyagram uygulanarak oya yapılır. 6- 70’er cm püskül takılır. 7- Ön ortası için 30 cm zincir çekilerek bağcık yapılır.

Örgü yelek modeli ve yapılışı anlatımlı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan ANLATIMLI ÖRGÜ KIZ BEBEK YELEKLERİ ÖRNEKLERİ AÇIKLAMALI 2016 başlıklı makalemizde anlatımlı örgü kız bebek yelekleri 2016, kız bebek yeleği modelleri açıklamalı ve yeni 2016 örgü kız bebek yelekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Örgü elbise modelleri ve yapılışı
2016 “Örgü Bayan Elbise Modelleri” Çok Şıklar

Yıllardan beridir modası geçmeyen ve yıllar geçtikçe kendini daha da geliştiren bir elbise türü olan , örgü elbise modelleri el...

Kapat