Ağız Çevresi Çizgi ve Kırışıklık Tedavisi

Ağız Çevresi Çizgi ve Kırışıklık Tedavisi
30 Haziran 2012 tarihinde eklendi, 1.928 kez okundu.

 

ağız çevresindeki kırışıklıkları yok edebilme önerileri bilgileri… 

Belli yaşlardan itibaren artık ağız çevresinde çizgi ve kırışıklıklar meydana gelmeye ve bu olay fazlasıyla can sıkmaya başlar. Ağız çevresinde meydana gelen bu etkilerden tamamen kurtulabilmek mümkün olmadığından, kişiler doğru öneriler ile bu etkileri yavaşlatmaya çalışırlar.

Aşağıdaki makalemizde bu çizgilerin yok etmenize kısmen yardımcı olabilecek ve bir daha oluşabilme durumunu geciktirebilecek birkaç yöntem sunuyoruz. Ben de ağız çevremde meydana gelen bu etkilerden dolayı sıkıntı çekiyorum diyenlerdeseniz aşağıdaki makalemize bir göz atmalısınız.

Botoks ve Dolgu: Son yılların en popüler uygulaması botoks, kırışıklıkların bulunduğu bölgelerde cildin alt tabakasına enjekte edilen, kas hareketini sağlayan kimyasal sinyalleri engelleyerek cildin daha düz, daha az kırışık ve yumuşak görünmesini sağlayan bir sıvıdır. Etkisi 3-4 aya kadar sürer. Yumuşak doku dolguları ise botoks’tan biraz daha farklı çalışır. Yine geçici bir uygulama olan dolgular kasları paralize etmez ancak cildi gererek derin kırışıkların görünümünü azaltır.

Lazer: Lazerli kırışıklık tedavisinde 2 farklı uygulama göze çarpıyor. Birincisi iyileşme sürecinin 6 aya kadar sürebildiği, yoğun bir uygulama olan ” Ablatif lazer cilt soyma”, ikincisi ise sadece kolajen üretimini arttırmaya yönelik olan “darbeli ışık” tedavisi. Cilt soyma uygulamasında cildin üst kısmı soyularak altta kalan dermis tabakası ısıtılır ve bu sayede yeni kolajen üretimi sağlanır.

Mikrodermabrazyon ve Kimyasal Peeling: Her iki uygulamada cildin üst katmanını soyarak alttan yeni cilt hücrelerinin çıkmasına yöneliktir. Mikrodermabrazyon uygulamasında bu cilt yüzeyine püskürtülen küçük partiküllerle, kimyasal peeling’de ise bazı kimyasal maddelerle yapılır. İki uygulama sonucunda da cilt yenilenir, derin kırışıklıkların görünümü azalır ve ince kırışıklıklar ortadan kaldırılabilir.
Ağız Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler

Yukarda saydığımız uygulamalar belki kırışıklıkları azaltmanıza yardımcı olabilir ancak ucuz tedavi yöntemleri değildir. Ayrıca tüm bu profesyonel tedaviler cildinizde geçici bir iyileşme sağlar. Eğer doğru bakımı yapmazsanız ve cildinize gereken özeni göstermezseniz kırışıklıklar kısa sürede tekrar görünmeye başlayacaktır. Cilt bakımında en önemli nokta cildin yeterince su ve ihtiyaç duyduğu vitamin, mineralleri almasıdır. Bu yüzden gün içinde 8 bardaktan az olmamak üzere su için. Özellikle kahve vücuttaki suyu azalttığında cilt için zararlı bir içecektir. Kahveyi azaltmak, sigarayı bırakmak, yeterli miktarda uyumak daha az kırışan, sağlıklı bir cilt için atmanız gereken ilk adımlar olmalıdır. Güneşe çıkmadan önce mutlaka yüksek koruma faktörlü krem sürün. Cildinizin kırışmaya yatkın bölümlerinin her anlan nemli olmasına özen gösterin.

Sonuç olarak ağız çevresi ve yüzümüzde zamanla meydana gelen kırışıklıklar hayatın doğal bir parçasıdır ve bunlardan tamamen kurtulmanın bir yolu yok. Ancak iyi bir bakımla veya profesyonel uygulamalarla bu kırışıklıkların görünümü azaltılabilir ve cildin sağlıklı, doğal parlaklığında görünmesi sağlanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Farklı ve ilginç oje trendlerine bayılacaksınız! başlıklı makalemizde oje trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
gunes-lekeleri_nasil_gecer
Güneş Lekelerine Karşı Neler Yapabilirim?

güneş lekeleri nasıl geçer nasıl yok edilir tedavi yöntemleri...  Yaz aylarında oluşması en muhtemel rahatsızlıklardan olan güneş lekeleri, tam olarak...

Kapat