Ajur Örgülü Kazak Modeli ve Açıklamalı Yapılışı

Ajur Örgülü Kazak Modeli ve Açıklamalı Yapılışı
3 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.335 kez okundu.

ajur örgülü bayan kazak modeli örneği tasarımı nasıl yapılır açıklamalı anlatımlı 

Ajur örgü tekniği ile hazırlanan gerçekten çok özel bir örgü kazak modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Şık bir yapı kazandırılarak hazırlanan bu örgü kazak daha ilk gördüğünüz andan itibaren sizleri etkisi altına alabilecek bir tasarıma sahip. Kendi el emeğinize güveniyor ve ajur örgü tekniği ile hazırlanan bu örgü kazağı hazırlayabilirim diyorsanız sizleri aşağıdaki anlatıma bekliyoruz. Ajur örgü her ne kadar zor bir teknik olsa da bu harika tekniği kolaylıkla öğrenebileceğinizi ve aşağıdaki örgü kazak modelini rahatlıkla hazırlayabileceğinizi düşünüyorum. Neyse daha fazla uzatmadan buyrun gelin sizler için seçtiğimiz bu ajurlu örgü kazak modelini hep birlikte hazırlayalım!

Ajur Örgülü Fiyonklu Kazak modeli yapılışı

Ajur Örgülü Fiyonklu Kazak modeli yapılışı

Yapılışı

Ön ve arkaya seksendokuz ilmekle başlayın. üç sıra düz, bir sıra haraşo örün.Üzerine dokuz ilmek düz örün. Sağ şişi iki sıra alttaki İlmeğe batarak ilmek alıp sol şişe geçirip düz örgü olarak dokuz ilmek düz örün.Tekrar iki sıra alta batarak ilmek alıp sol şişe geçirip dokuz ilmek düz örün.
Bu şekilde aradaki boğumları yapmış olacaksınız. Üç sıra düz örgünün üzerine ajurla devam edin.yirmisekiz santimetre sonra ikinci ajurla devam edin. Ondört santimetre sonra kolu üç-iki-bir-bir kesin.
Ön ve arka yaka oyuntusunu yaparak omuzları kapatın. Kollara yetmişbir ilmekle başlayın. üç sıra düz, bir sıra haraşo örün.

Üzerine ön ve arakanın etek ucundaki boğumu yaparak üzerine ajurla devam edin.Kolun iki tarafından bir’er ilmek olarak dört’er ilmek artırın.Elliiki santimetre sonra kolu iki-bir kesin. Her sırada bir ‘er ilmek eksilterek bitirin. Yaka çevresine düz örgü olarak dilimli bant örüp ilmek şekline göre dikerek bluzu tamamlayın.

ETEK UCU AJURU 13 İLMEK ÜZERİNDE:

Birinci Sıra: bir ilmek ters, iki düz örün. bir dolayın, iki ilmeği toplayın beş düz örün. bir dolayın, iki ilmeği toplayın, bir ters örün. Arka sırayı bir düz, birbir ters, bir düz örün.
İkinci Sıra: bir ters örün. iki ilmeği toplayın, bir dolayın, beş ilmek ters örün. iki ilmeği toplayın, bir dolayın, iki düz, bir ters örün.
Üçüncü Sıra: bu sırada Birinci sıradan devam edin.

AJUR 13 İLMEK ÜZERİNDE:

Birinci Sıra: bir düz örün. bir dolayın, iki düz örün. iki ilmeği toplayın, beş düz örün. iki ilmeği toplayın, iki düz örün. bir dolayın,
bir düz örün. Arka sıraları ters örün.
İkinci Sıra: iki düz örün. bir dolayın, iki düz örün. iki ilmeği toplayın, üç düz örün. iki ilmeği toplayın, iki düz örün, bir dolayın, iki düz örün.
Üçüncü Sıra: bir düz örün. bir dolayın, iki ilmeği toplayın. bir dolayın, iki düz örün. iki ilmeği toplayın, bir düz örün. iki ilmeği toplayın, iki düz örün, bir dolayın, iki ilmeği toplayın, bir dolayın, bir düz örün.
Dördüncü Sıra: iki düz örün, bir dolayın, iki İlmeği toplayın, bir dolayın, iki düz örün. üç ilmeği toplayın, iki düz, bir dolayın, iki ilmeği
toplayın, bir dolayın, iki düz örün.
Beşinci Sıra: beş düz örün, bir dolayın, iki ilmeği toplayın, bir düz örün. iki ilmeği toplayın, bir dolayın, beş düz örün.
Altıncı Sıra: altı düz örün, bir dolayın, üç ilmeği toplayın, bir dolayın. altı ilmek düz örün.
Yedinci Sıra: Bu sırada Birinci sıradan devam edin.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Çok Şık Bir Pırlanta Mor Hırka ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü hırka ve nako örgü mor hırka hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
çiçek solmasını engellemek için
Çiçeklerin çabuk solmaması için ne yapılır?

çiçeklerin çabuk solmaması için gerekenler tavsiyeler öneriler tüyolar Hediye olarak gelen canlı çiçekleri direkt olarak vazo içerisine koyar ve çiçeklerin...

Kapat