Ajurlu çok özel “Örgü Bere Örneği” ve yapılışı

Ajurlu çok özel “Örgü Bere Örneği” ve yapılışı
29 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.880 kez okundu.

ajurlu örgü bere örneği nasıl yapılır bere yapılışı 2013 örgü bere yapılışı

Çok etkileyici bir görünüm ile hazırlanan bir örgü bere ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Örgü işi yapan profesyonel bir el tarafından gerçekten büyük bir emek neticesinde hazırlanan bu özel bere, kış aylarında hazırlayacağınız kombinlerinizin en değerli parçası olabilir. Kış aylarının gelmesi ile sizinde bir bere ihtiyacınız ortaya çıktıysa, bu özel seçeneği değerlendirmeli ve kendi el emekleriniz ile hazırlamalısınız kızlar. Evlerinizde oturduğunuz yerden çok rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu özle bere ile gardroplarınızı genişletebilirsiniz.

Hazırlayacağınız bu özel bere ile başınızı her daim sıcak tutabilir, soğukların sizi etkilemesini engelleyebilirsiniz. Bu özel bere sizi soğuk havaların etkisinden korumasının yanında şıklık anlamında da önemli bir avantaj sağlayabilir.

Ajurlu çok özel “Örgü Bere Örneği” ve yapılışı

Malzemeler

Orta Kalınlıkta Yün
Şiş No. 6

Hazırlanışı

74 ilmek başlanır. 4 sıra çift lastik örülür.

AJUR İÇİN

1.Sıra : Sıra başındaki iki düz ilmek, aradan ilmek alınıp arttırılarak 3 düz ilmek olarak örülür. 2 ters, 2 düz, 2 ters örülüp, takip eden iki düz ilmeğe arttırma işlemi uygulanır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

2.Sıra: Sonraki 3 sırada düz ilmekler düz ters ilmekler ters olarak örülür.

3.Sıra: 4’üncü sırada, sıra başındaki ilmek düz örülür, arttırılan ilmek boş bırakılır, sonraki ilmek düz örülür. Böylece arttırılan 3 ilmek 2 ilmeğe düşülür. 2 ilmek ters örülür. Sonraki iki düz ilmekte aradan arttırma işlemi yapılır. Bu sırada önceden yapılan ajur tamamlanıp, yeni ajur oluşturulur. Her üç sırada bir ajur yapılarak 30 sıra örülür. 16 ilmek kalana kadar aralarda keserek 6 sıra daha örülür. Son kalan 16 ilmek toplanarak dikilir. Kenarlar birbirine dikilerek bere tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Çok şık bir kadın beresi örneği ve detaylı yapılışı başlıklı makalemizde bere nasıl yapılır ve örgü bere yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dişli Kadın Beresi
Çok şık bir kadın beresi örneği ve detaylı yapılışı

kadın beresi yapılışı örülüşü detaylı resimli anlatım bere nasıl örülür? Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından gerçekten büyük bir...

Kapat