Amigurumi kalp yapılışı anlatımlı

Amigurumi kalp yapılışı anlatımlı
25 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 2.149 kez okundu.

amigurumi kalp modelleri örnekleri çeşitleri ve detaylı anlatım yapılışları

Amigurumi tasarımlarını sunmaya devam ederken, bu makalemi “kalp” yapılışına ayırdım dostlar. Amigurumi tekniği ile kolaylıkla oluşturulabilen ve görünümü ile fark yaratan örgü kalp modelini işleyerek, sevdiğiniz kişilere veya eşinize bir sürpriz yapabilir, onun gönlünü kazanabilirsiniz. Hediyelik olarakta işleyebileceğiniz bu modeli detaylı anlatımı ile birlikte sizlere sunuyorum… Dostlar… Amigurumi tekniği ile ortaya çıkartılan bu modeli mutlaka değerlendirmelisiniz.

amigurumi kalp nasıl yapılır ?

burda kullanılan farklı bir teknik bulunmakta örmeye kalbin üs kısmındaki iki  yuvarlak çıkıntıdan başlanır.çıkıntılardan aşşağıda verdiğim ölçülerde iki tane yuvarlak yapıp (ki bunlar yuvarlak çıkıntılar olacak) bir sonraki aşamada birleştirip ikisini bir arada işliyoruz

bu teknikle bebek bacaklarıda yapılmaktadır.

Öncealtı kez dolduruyoruz ipin icini.
ikinci sira: Sonra hani her ilmegin üstü varya belirgin bir V seklinde, onlardan her birini iki kez dolduruyoruz. (12 V sekli(ilmek) sayin kontrol etmek icin  )
üçüncü  sira: Bir ilmege bir kez, ikinciye iki kez batip öyle devam ediyoruz, yani her ikincide iki doldurma. ( 18 olacak toplam )
dördüncüsira: Her ilmege bir kez batiyoruz, onsekiz ilmekte kalmis oluyoruz böylelikle.
Simdi yukaridakinden iki tane yapin, bunlar kalbin üst kismi olacaklar.Daha ortasi asagida bir kalp istiyorsaniz bir sira fazla örün.
Bu ördügümüz iki parcayi yanyana getirip birlesen kismini dikiyoruz, resimdede gördügünüz gibi.Yalniz parcanin birinde ipi koparmayinki örmeye devam edicez.
Ortalari birlesince kalan ilmek sayisi 36 falan olmasi gerek.
beşinci sira: iki parcanin etrafini bir kez dolanin örerek,36 ilmegi.
altıncı sira: dört ilmek örün ve beşinciyiyi atlayip altıncıyaya gecin. Yani 5.nin üstünden gecip kesmis oluyoruz.(30 ilmege düsüyor)
yedincisira: üç ilmek örüp 4. yü kesiyoruz, yani 5 ye batiyoruz direk 3. den sonra.(24 ilmek kaliyor)
sekizinci sira: iki ilmek örüp 4.ye batiyoruz (18 ilmek kaliyor toplam)
Bu dediklerimi sira boyunca yapiyoruz, bir nokta baslangic noktasi olacak ve orayi dolaninca bir tur sonra diger maddeye gecilecek yani!
Sonra bayagi agzi daralmis oluyor kalbimizin ve pamukla falan dolduruyoruz tam kapanmadan.
Sonsirayi ise bir ilmekörüp digerini keserek osekil devam ediyoruz bitenedek ilmekler.
Bunu canta süslemek icin, cocuklaraaksesuar olarak yahut anahtarlikicin kullanabilirsiniz.
Baslangic ilmegini azaltip yahut cogaltip daha büyüklü kücüklü kalplerde yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Hayvan figürlü kitap ayracı modeli yapılışı anlatımlı başlıklı makalemizde örgü kitap ayracı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
amigurumi_balik_kilcigi_yapimi-8
Amigurumi Balık Kılçığı Yapımı (anlatımlı)

 amigurumi balık kılçığı örneği modelleri çeşitleri ve detaylı anlatım yapılışları Amigurumi tekniği ile oluşturulan balık kılçığı ve detaylı anlatımını bu...

Kapat