Angora Elite Bayan Kazak Modeli ve Yapılışı

Angora Elite Bayan Kazak Modeli ve Yapılışı
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 3.593 kez okundu.

Bugün makalemde sizlerle paylaşacağım nako tasarımcılarının hazırlamış olduğu angora ipten yapılmış olan elite bayan kazak modelini ve yapılışını paylaşacağım.

Büyük mağazlarda yüksek fiyata aldığınız kazaklardan daha güzel ve daha doğal duran bir kazak modelinin yapılışını bu makelemde öğreneceksiniz.

Bu kazağımız 2015 yılının trend kazak tasarımlardan esinlenilerek yapıldı ve çok kaliteli örgü ipliklerinden yapıldı. Bu kazak modelimiz sizlerde evlerdeki kendi imkanlarınız ile yapabilir ister kendiniz kullanabilir ister arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Yeni sezonda sizlere farklı tasarımlarda ve motiflerde kazak modellerini ve yapılışlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Angora Elite Bayan Kazak Modeli ve Yapılışı

angora ipten örgü kazak modeli 2015

Model adı : KM-101 Angora Elite Kazak
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 6
İlgili tığ numaraları : 2.5
Beden : 36-38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz ters örgü, torba lastik, zincir, sık iğne, trabzan, file örgü
Gerekli malzemeler : Angora Elite 300 (3 yumak)
Mevsim : 4 Mevsim

Yapılışı:

ARKA:

1- 95 ilmek başlanır. 1,5 cm düz örülür. Sonraki sırada 2 ilmek arayla 35 defa 1’er ilmek artışı yapılarak 130 ilmeğe ulaşılır. 2- 1,5 cm torba lastik örülüp, son sırada 1 ilmek arayla 52 defa 1’er ilmek kesilip 78 ilmeğe düşülür. 3- İlmekler;  4 haraşo, yanındaki 20 ilmek (*1 dolama,yanındaki 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir* işaretinden tekrar edilerek dizilip  1 no.lu diyagram uygulanır), 7 haraşo, 16 ilmek diyagram, 7 haraşo, 20 ilmek diyagram, 4 haraşo şeklinde dizilir. 4- Beden boyu 28 cm de haraşo örülen ilmekler ortalanarak ortadaki 3 ilmek birlikte alınarak 2’şer ilmek kesilir. Aynı sırada 4 ilmek kesilmiş olur.  2 sıra örülüp tekrar aynı şekilde 2’şer ilmek daha kesilir. 5- Beden boyu 43 cm de kalan 70 ilmek şişte bekletilir.

 ÖN:

1- Arka bedenin 1.,2.,3.ve 4. maddeleri aynı şekilde örülür. 2- Beden boyu 33 cm de haraşo örülen ilmeklerin her iki yanından 1’er ilmek kesilir. 3- Sonraki sırada büün ilmeklere diyagram uygulanarak örülmeye devam edilir. 4- Beden boyu 43 cm de ilmekler ön ortası için ortalanır ve  ortadaki 4 ilmek kesilir. 5- Sonraki sırada ilmekler 31+31 şeklinde şişte ayrı ayrı bekletilir. 6- Ön ortasındaki parça için 7 adet zincir çekilerek üzerine 2 no.lu diyagram uygulanıp bitirilir. 7- Ön ortasında oluşan boşluğa yerleştirilerek dikilir.

KOLLAR:

1- 59 ilmek başlanır. 1,5 cm torba lastik örülür. 1,5 cm düz, 3 cm haraşo, 2 cm torba lastik, 3 cm haraşo örülür. 2- Her iki taraftan 26’şar ilmek 1 no.lu diyagram uygulanırken, ortada kalan 7 ilmek haraşo örülür. 3- Kol boyu 51 cm de ilmekler ortalanır ve ortadaki 7 ilmek kesilir.  4- İlmekler 26+26 şeklinde şişte bekletilir.

ROBA:

1-  Kol ilmeklerinden 26 ilmek, ön beden için bekletilen 31  ilmek aynı şiş üzerine alınır. 1 no.lu diyagram devam edilir. 2- Her iki taraftan 4 sıra arayla 6 defa 1’er ilmek kesilir, ilmekler şişte bekletilir. 3- Ön bedenin diğer bekletilen 31 ilmeği, ve diğer kolda bekletilen 26 ilmeği aynı şiş üzerine alıp aynı işlemler uygulanır, ilmekler şişte bekletilir. 4- Bekletilen kol ilmeği 26 ilmek + arka beden için bekletilen 70 ilmek+ diğer kolun bekletilen 26 ilmeği aynı şiş üzerine alınır. 5- Her iki taraftan ve arka beden ilmeklerinin her iki tarafından  4 sıra arayla 6 defa 1’er ilmek kesilir. 6- Kolların ortasında oluşan boşluklar için 2 adet 2 no.lu diyagram uygulanarak örülüp dikilir. 7- Örülen parçaların üzerinden 12’şer ilmek çıkarılır, bu ilmeklere de 1 no.lu diyagram uygulanır. 8- İlmekler; ön beden ortası yarısı ilmekleri + kol ilmekleri + arka beden ilmekleri + kol ilmekleri + ön beden yarısı ilmekleri şeklinde dizilir. Ön ortasına dikilen parçanın üzerinden ilmek çıkarılmaz. 9- Roba kısmı 15 cm olduktan sonra üzerine 3 no.lu diyagram uygulanıp bitirilir. 10- Bütün bedene ve kollara inci boncuk dikilerek süslenir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nako Örgü " Atkı ve Bere Modeli Yapılışı " ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde 2015 örgü modası, nako bebek bere örgü modelleri ve nako erkek atkı örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En Son  Tasarımları
En Güzel ” Banyo Duvar Kağıtları ” Çok Şıklar!

Günümüzde her alanda kullanılan duvar kağıtları çok beğenildiği için şimdi de banyolarımızda karşımıza çıkıyor. Bazı avrupa ülkelerinde çoğunlukla kullanılan duvar...

Kapat