Angora İpten Harika Şal Modeli (Yapılışı)

Angora İpten Harika Şal Modeli (Yapılışı)
4 Mart 2013 tarihinde eklendi, 2.735 kez okundu.

Nako’dan Angora İpten Şal Yapılışı Modeli

Daha önce böyle güzel bir şal gördünüz mü bilmiyorum fakat bu şal angora ipten yapılan muhteşem bir örgü şal. Yapılışı biraz zahmet isteyen bu şalı umarım siz de benim gibi çok beğenmiş ve hemencik örmeye başlamışsınızdır. 2013 yılı Nako biz hanımlar için çok şık modeller tasarlamaya devam ediyor. Bende sizlere bu modellerini nasıl yapıldığını anlatıyorum. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Angora ipten örgü şal modeli 2013

Model adı     :     KM-027 Angora Elite Şal
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili tığ numaraları     :     2
Örgü şekli     :

Balık sırtı trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler     :     Angora Elite 1429(3 Yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ŞAL YAPILIŞI: 22 adet zincir çekilir, üzerine 60 cm 3 no.lu diyagram uygulanarak orta şerit oluşturulur. Aynı şekilde 1 adet 160 cm boyunda daha örülür, şemada gösterildiği şekilde birbirine dikilerek eklenir.

KÜÇÜK ÇİÇEK MOTİFİ: 6 zincir çekilerek birleştirilir. Üzerine 2 no.lu diyagram uygulanarak 1 adet motif yapılır. Toplam 200 adet motif yapılır. 1 no.lu diyagram uygulanarak şemada gösterildiği şekilde hazırlanan şeritlerin arasına yerleştirilerek dikilir. Arka uç kısmına püskül takılır.

Angora ipten şal modelleri

UZUN PÜSKÜL YAPILIŞI: 8 adet zincir çekilir, geri dönülür, 4.zincire batılarak sık iğne yapılır, 16 adet zincir çekilir, geri dönülür, 8.zincire sık iğne yapılır, aynı şekilde 2 defa daha yapıldıktan sonra son yapılan yuvanın içine; 1 trabzan yapılır, 1 trabzan daha yapılır, 4 zincir çekilir, trabzan üzerine sık iğneyle bağlantı yapılır, 1 trabzan yapılır, yanına…şeklinde 11 adet zincirli trabzan yapılarak bitirilir. 3 adet örülür.

KISA PÜSKÜL YAPILIŞI: 8’er adet zincir üzerine uzun püskül gibi örülür. Son yuvanın içine; 2 zincir, 2 trabzan, 2 zincir, 1 sık iğne…şeklinde örülerek 3 defa tekrarlanıp, bitirilir. 6 adet yapılır. 2 kısa, 1 uzun şeklinde orta şerit ucuna takılır.

angora şal yapılış şeması

Bir önceki yazımız olan Yeni Yılın En Şık ve En İddialı 'ETEK MODELLERİ' başlıklı makalemizde etek modelleri ve yeni trend etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yazlık ve baharlık elbise modelleri 2013 (14)
Yazlık ve Baharlık Renkli Elbise Modelleri

Yazlık ve Baharlık Muhteşem Elbise Tasarımları İçinde bulunduğumuz bahar aylarında ve gelecek yaz ayına çok güzel elbise modelleriyle girmeye ne...

Kapat