Angora ipten simli şal yapılışı (anlatımlı)

Angora ipten simli şal yapılışı (anlatımlı)
9 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.901 kez okundu.

angora ipten örgü şal modeli nasıl yapılır nako örgü şal modeli açıklamalı yapılışı 

Nako tasarımcıları tarafından büyük emekler verilerek hazırlanan gerçekten çok özel bir şal modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. ‘Angora’ ip kullanılarak hazırlanan bu ‘şal’ modeli özel yapısı ile gerçekten fazlasıyla dikkat çekici. Örgü giyimi konusunda ilk tercihlerinizden bir tanesi olan ‘şalın’ Nako tasarımcıları tarafından Angora ip kullanılarak hazırlanan bu özel seçeneğini görür görmez çok etkilenecek ve bu özel parçayı kendiniz veya bir sevdiğiniz için hazırlamak isteyeceksiniz kızlar.

Hem rengi hem de özel tasarım yapısı ile dikkat çeken ‘Nako Angora ipten şal’ modelini sizlerde mutlaka ama mutlaka değerlendirmelisiniz. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla işleyebileceğiniz bu özel şal ile kendiniz için özel bir tasarım hazırlamış olabilirsiniz.

Angora ipten simli şal yapılışı (anlatımlı)

Angora ipten simli şal modeli yapılışı

Şiş numarası :     3.5
Yaş grubu      :     Yetişkin
Örgü şekli     :     Düz-ters örgü
Gerekli malzemeler     :     Angora Granit Sim 80713 (2 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

125 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. İlmekler; 1 kenar ilmeği, 1 düz, 1 dolama, *17 düz, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 5 ilmek düz, 1 dolama, 1 düz, 1 dolama *işaretinden tekrar edilerek dizilir, ilmeklere diyagram uygulanır. Şal boyu 170 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Şalın kısa kenarlarında oluşan dilimlere 5 cm’lik püskül takılır.

şema

Bir önceki yazımız olan Nako'nun Yeni Örgü Moonlight Bolero Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako moonlight bolero nasıl yapılır ve nako örgü bolero modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Örgü çocuk yeleği yapılışı
Nako Örgü Kız bebek yeleği yapılışı (anlatımlı)

2013  nako örgü kız bebek yeleği nasıl yapılır nasıl örülür açıklamalı detaylı anlatım yapılışı Nako'nun bebekler için hazırladığı yeni örgü...

Kapat