Anlatımlı Derya Baykal 2 Şişle Çorap Yapımı

Anlatımlı Derya Baykal 2 Şişle Çorap Yapımı
31 Mart 2012 tarihinde eklendi, 4.867 kez okundu.

derya baykal 2 şişle örgü çorap modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle… 

Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan “iki şişle çorap” yapılışını sizlere sunuyoruz… Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan bu çorap modelini sizlerde çok beğenecek ve benzer tasarımı oluşturmak isteyeceksiniz. İşte harika tasarımı ile dikkat çeken Derya Baykal çorap modeli ve yapılışı..

 

Yapılışı:

 Çorabın ön kısmından 16 ilmek başlanır, ayağın burun kısmını oluşturmak için 4 ilmek örüp ipliği şişe dolayarak 1 artış yapılır , 1 düz örülür, tekrar 1 artış yapılır.Bu şekilde her iki yandan 4+4 8 ilmek artış yapılarak 32 ilmek elde edilir.Ayağın üst kısmına gelen tarafa isteğe göre model konabilir.( saç örgüsü, ajurlu bükme veya bizim uyguladığımız gibi 2 ilmeği çaprazlama….)Topuk hizasına gelindiğinde 10 ilmek örüp , baş kısma geri dönülür, daha sonra sırası ile 9 ör geri dön, 8 ör geri dön ….şeklinde 5 ilmek kalana dek örülür.Daha sonra tam tersi işlem yapılarak, 5 ör geridön, 6 ör geri dön….şeklinde sol şişte bir önceki işlemde bırakılan tek ilmekleri, sağ şişe toplayarak 10 ilmeğe ulaşılır ve örgünün diğer ucuna düz örerek devam edilir.Örgünün diğer tarafında topuğun diğer yarısını oluşturmak için yukarıda yapılan sıralı işlemler tekrar edilerek topuk kısmı tamamlanır.Yukarı doğru istenen uzunlukta çorabın konç bölümü örülür, uç kısma esnememesi için lastik örgü uygulanarak ilmekler düz kesilerek kapatılır.Çorap arka ve alt kısımdan dikilerek bitirilir. İstenirse çocuklar için pon pon , çiçek, taşla süsleme gibi ayrıntılar eklenebilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü şapka modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde örgü şapka modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Derya baykal örgü şapka modeli yapılışı
Anlatımlı Derya Baykal Şapka Modeli

anlatımlı derya baykal şapka modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle...  Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan şık bir örgü...

Kapat