Anlatımlı Örgü Bayan Bluz Modeli

Anlatımlı Örgü Bayan Bluz Modeli
3 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 1.475 kez okundu.

anlatımlı örgü bayan bluz modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle…

Yaz ayların tercih edebileceğiniz şık bir bayan bluz modeli ile tekrar karşınızdayım dostlarım. Yaz aylarında bile olsa örgü tasarımlarından vazgeçemeyenlerden iseniz, bu tasarımları sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve benzer tasarımı kendiniz için oluşturmalısınız. Her ne kadar teferruatlı bir yapılış biçimine sahip olsa da bu bluz modelini işledikçe daha fazla keyiflenecek ve modeli kolaylıkla bitireceksiniz.

Anlatımlı örgü bayan bluz modeli ve yapılışı

Malzemeler :

4 adet 100 gr’lık merserize örgü ipi

5,5 numara örgü şişleri

Düğmeler

Yapılışı :

Örgü şilerimize 74 ilmek atarak bluzumuzu örmeye başlıyoruz. Resimdeki model üzerinde fantezi örgü tekniği kullanılmış. Bu tekniğe göre, ilk ilmek düz, sonra şişe bir ilmek atılır, sonraki iki ilmek de birlikte örülür. Sıra sonuna kadar bu sıralamayı yapınca bluzu oluşturan örnek elde edilmiş oluyor. Arka sırada da aynı örgü tekniğini uygulamaya devam ediyoruz, ancak bu kez düzleri tersten, tersleri de düzden örüyoruz.

Örgü boyu 42 cm olduğunda, her iki yandan bluzumuzun kollarını yapmak için, 18′er ilmek arttırma yapıyoruz. Aynı modeli 20 cm daha bu şekilde örükten sonra tek seferde keserek ilk parçamızı tamamlıyoruz.

Bluzun arkası ve önü aynı şekilde ve aynı ölçülerle örüleceği için ön ya da arka diye ayırt etmeye gerek yok.İkinci parçamızı da aynı işlemleri uygulayarak ördükten sonra, kol altlarına kadar, mümkün olduğunca düzgün dikişle birleştiriyoruz.

Kazağımızı örme işini tamamladıktan sonra, tığ ile eteğine, yakasına ve kol ağızlarına birer sıra sık iğne yapıyoruz.

Kolların üstlerini dikişle değil resimdeki modelde olduğu gibi düğmelerle birleştiriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Bayan patik modelleri başlıklı makalemizde patik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Renkli pareo
Örgü Pareo Modelleri

örgü pareo modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle...  Yaz aylarının olmazsa olmaz giyim ürünleri içerisinde yer alan "pareo"...

Kapat