Anlatımlı Örgü Bayan Süveter Modeli

Anlatımlı Örgü Bayan Süveter Modeli
29 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 2.731 kez okundu.

anlatımlı örgü bayan süveter modeli örneği resimli detaylı anlatım.. 

Örgü işi yapan kişiler tarafından özel bir tasarım ile hazırlanan ve görünümü ile gerçekten dikkat çekici olan bir örgü bayan süveter modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Özel görünümü ile sizleri kendisine hayran bırakabilecek olan bu süveteri gördüğünüz andan itibaren örmek için karar alacak ve bu seçeneği değerlendirmek isteyeceksiniz.

Kış giyim ürünleriniz içerisinde görmek isteyeceğiniz bu özel süveteri, kendi el emekleriniz ile rahatlıkla örebilir ve gerçekten özel bir alternatife sahip olabilirsiniz.

Örgü bayan süveteri

ARKA: 96 ilmek başlanır. 7 cm 1+1 lastik örülüp düz örgüye geçilir. Beden boyu 37 cm’de kol evi için 3+2+1+1 ilmek kesilir. Omuza kadar 19 cm daha örülerek, lastik üstü toplam 52 cm’de ilmekler kesilerek bitirilir. ÖN: 96 ilmek başlanır. 7 cm 1+1 lastik örülür.Lastik üstünde diagram takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 29 cm’de kol evi için 3+2+1+1 ilmek kesilir. Kol kesimi tamamlandıktan sonra ön ortadan 30 ilmek bir defada kesilerek yaka yapılır.

Daha sonra yanlarından her sırada, 6 kez l’er ilmek kesilir. Kol kesiminden itibaren 23 cm örülüp omuzlarda kalan 20′şer ilmek kesilerek bitirilir. KOL BANTI: Kol etrafından şişe 54 ilmek toplanarak 5 sıra 1+1 lastik örülüp, ilmekler ke- rj silerek bitirilir. YAKA BANTI: Yaka kenarından şişe 97 ‘-fsgm mek toplanarak 5 sıra 1+1 lastik örülüp, il-tjl mekler kesilerek bitirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Bebek Çorabı Örülüşü Anlatımlı başlıklı makalemizde Tığ İşi Bebek Çorabı nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Angora şal yapılışı
Angora Şal Modeli Yapılışı Anlatımlı

angora şal örneği modeli detaylı resimli anlatım yapılışı...  Son yıllarda kış ayları geldiğinde genellikle bizler soğuklardan korunmak için ilk tercihimiz...

Kapat