Anlatımlı örgü bebek zıbın modeli ve yapılışı

anlatımlı örgü bebek zıbın modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı resimli anlatımla sizlerle…

Bebekleriniz için kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir örgü zıbın modeli ve yapılışı ile karşınızdayız hanımlar. Örgü işi yapan hamaratlı bir el tarafından özenle hazırlanan ve şık tasarımı ile bebeklerinize çok cici görünümler kazandırabilecek  bu örgü zıbın modelini çok ama çok seveceksiniz.

Örgü bebek zıbın modeli ve yapılışına baktıktan hemen sonra, sizler için seçtiğimiz diğer alternatiflerede bir göz atmalısınız hanımlar.

Anlatımlı örgü bebek zıbın modeli ve yapılışı

6 ilmek başlanır, 35 cm örüldükten sonra her 2 yandan 1 er ilmek artışla 60 ilmeğe ulaşılır. Daha sonra 1 kenar artırılmadan diğer kenardan 2 şer ilmek artışla 70 ilmek olur. Daha sonra 26 ilmek kesilir, dönüş sırasında bu kesilen 26 ilmek tekrar şişe takılarak örgüye devam edilir.Bu işlemle kol evi açılmış olur.6cm örüldükten sonra arka yaka için 4 defa 1 ilmek kesilir, 10 cm örüp tekrar 4 defa 1 er ilmek artış yapılır. 6 cm örüp diğer kol evi oluşturulur.26 ilmek kesilip, dönüşte 26 ilmek artışla ..), 6 cm örüpher 2 yandan kesimler yapılıp 60 ilmeğe düşülür. Bu bölümde ilmekler ortalanarak 10 ilmek kesilir, dönüşte 10 ilmek şişe takılır, örgüye devam edilir.( Zıbının kemer kısmının geçtiği bölüm) Her 2 yandan 1 er ilmek kesilerek 6 ilmeğe düşülür, 35 cm örüp ilmekler kapatılarak beden tek parça olarak bitirilir.

KOL :Kol evi kenarında şişe 52 ilmek toplanır, 13 cm örülür son sırada her 2 yandan 3 ‘er ilmek keserek bilek kısmı oluşturulur, diğer ilmekler de bir defada kesilerek kapatılır.

Örgü bebek zıbın çeşitleri…

Bir önceki yazımız olan Kapşonlu örgü bebek tulum modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde bebek tulumları ve kapşonlu örgü bebek tulumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
KAPŞONLU BEBEK örgü tulum modeli ve yapılışı
Kapşonlu örgü bebek tulum modeli ve yapılışı

kapşonlu örgü bebek tulum modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle... Kapşonlu tasarım ile hazırlanan bir kapşonlu örgü bebek...

Kapat