Anlatımlı yakadan başlamalı bebek yeleği

Anlatımlı yakadan başlamalı bebek yeleği
30 Mart 2012 tarihinde eklendi, 3.469 kez okundu.

yakadan başlayan bebek yeleği modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle…

Yakadan başlama tasarıma sahip olan ve şık görünümü ile sizleri cezbedecek bir bebek yeleği modeli ve yapılışını sunuyorum kızlar. Bebekleriniz için işleyebileceğiniz ve şık yapısı ile onlara çok cici görünümler kazandırabilecek bu bebek yeleğini çok ama çok beğeneceksiniz diye düşünüyorum.

Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı

Malzemeler:

2 renk bebe yünü

3 numara şiş

4 adet düğme

Yapılışı:

Şişimize 60 ilmek atarak başlıyoruz.1 düz,1 ters 4 sıra lastik örüyoruz. Sonra ilk 4 ilmeği 1 düz 1 ters örerek lastik örüyoruz,yeleğimizin kenar lastiği için.sonraki 6 ilmeği düz örüyoruz.1 ilmek şişe dolayarak arttırıyoruz.1 ilmek düz örüyoruz,1 ilmek şişe dolayarak arttırıyoruz.9 ilmek düz örüyoruz,şişe 1 ilmek doluyoruz,1 ilmek örüyoruz,şişe 1 ilmek dolayıparttırma yapıyoruz.Sonraki 18 ilmeği düz örüyoruz.1 ilmek arttırıp,1 ilmek örüyoruz,1ilmek arttırıyoruz,9ilmek düz örüp,1 artır,1 düz ör,1 ilmek arttır,6ilmek düz ör ve kalan 4 ilmeği 1ters 1 düz lastik örüyoruz.Diğer sırada tersleri ters,düzleri düz örüyoruz.1düz 1 ters ördükten sonra 2 ilmeği birlikte alarak kesiyoruz,1 ilmek şişe dolayarak arttıyoruz ve ilmek açmış oluyoruz.İlmekleri yeleği işlerken belirli aralıklarla aynen bu şekilde açmaya devam edin.

Yakadan başlama bebek yelekleri anlatımlı

Koltuk altına kadar arttırma yaptığımız yerlerde arttırma yaparak örgümüze devam ediyoruz.Kol kısmına gelince 4 ilmek lastikten sonra 20 ilmekdüz örüyoruz kol kısmı için olan 23 ilmeği kesiyoruz, 46 ilmeği düz örüp tekrar 23 ilmek kesiyoruz.20 ilmek düz örüp son 4 ilmeği lastik örüyoruz.Arka sırada 4 ilmek lastik örüyoruz,son 4 ilmek lastiğe kadar ters örüyoruz,son 4 ilmeği de lastik örüyoruz.

Artık modeli koymada sıra bunun için lastik bölümünü örüyoruz sonra 1 ilmek şişe dlayarak arttırıyoruz,3 ilmeği birlikte örerek kesiyoruz,1 ilmek şişe dolayarak arttırıyoruz, 1 ilmek ters örüyoruz.sıra sonuna kadar aynen bu sırayı takip ediyoruz.Arkada tersleri ters ,düzleri düz örüyoruz.Yeleğin boyu istediğimiz kadar olunca 6-7 sıra lastik örüp yeleği tamamlıyoruz.

İki renk olması için örnekten sonra 4 sırada bir iplikleri değiştiriyoruz.

Tamamlanan yeleğe  düğmeleri dikiyoruz.

Yakadan başlayan bebek yeleği yapılışı

Bir önceki yazımız olan Anlatımlı saç örgülü bere modeli başlıklı makalemizde Anlatımlı saç örgülü bere modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bayan örgü hırkaları
Örgü bayan kısa hırka modelleri

bayan örgü kısa hırka modelleri çeşitleri örnekleri 2012 2013 harika seçimlerle sizlerle...  Şık tasarımlara sahip olan en yeni "kısa hırka"...

Kapat