Ayak Mantarı Nasıl Oluşur ve Nasıl Geçer?

Ayak Mantarı Nasıl Oluşur ve Nasıl Geçer?
28 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.312 kez okundu.

ayak mantarı nedir nasıl oluşur nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler…

Genel olarak parmak aralarında meydana gelen ayak mantarları, belli etkenlerin meydana getirebildiği gerçekten zorlayıcı ve kötü bir rahatsızlıktır. Etkisi altına aldığı kişileri epey bir zorlayan ve zor anlar yaşatabilen bu rahatsızlık, uzmanların sunduğu belli öneriler ile tarihe karışabiliyor hanımlar.

Eğer ayaklarınızda meydana gelen mantarlanmalardan dolayı canınız sıkılıyor ve artık bu durumu sıkıntı olmaktan çıkartmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız yazımıza mutlaka bir göz atmalı ve bu olayı kontrol altına almalısınız hanımlar.

Ayak mantarı nasıl geçer

Başlangıç aşamasında olan mantarlar için krem ve tırnak cilaları kullanılmalıdır. Her gün kullanılması gereken bu ür
ünler sayesinde hastalık ilerlemeden duracaktır.
Mantarı öldüren maddeler içeren haplar yardımıyla ortalama 3 ay süre içerisinde hastalık tedavi edilebilir.
Tırnak kalınlaştı ise altındaki mantarı temizlemek için tırnağı düşüren kremler kullanılır. Tırnak düştükten sonra mantar temizlenir ve tekrar oluşumu engellenir.
Şeker hastaları veya verilen hapları kullanması için özel durumları olan hastalar için lazer ve ışın tedavi yöntemleri kullanılmalıdır.

Bitkisel tavsiyeler

İki kaşık çörek otu toz haline gelene kadar ezilir. Elma sirkesi  eklendikten sonra çıkan karışım hastalığın bulunduğu yere sürülür.
Çilek, gül, yabani kekik, ve oğulotu iyice kaynatılır. Her gün bir çay bardağı içilir.
8 adet diş sarımsak tuz ile karıştırılır ve dövülür. İçine az oranda alkol eklenir. Karışım dört saat bekletildikten sonra iyice temizlenmiş ve ölü derileri temizlenmiş hastalıklı bölgeye pamukla uygulanır.

Bir önceki yazımız olan Göz Seyirmesinin Nedenleri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Göz Seğirmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Gür kaşlar
Kaşların Gür Çıkması İçin Ne Yapmalı?

kaşların gür olarak çıkmasını sağlayacak öneriler bilgiler tüyolar...  Göz güzelliğinin ön plana çıkması adına gerçekten önemli olan kirpikler, daha gür...

Kapat