Aynştayn neyi buldu kısa

Aynştayn neyi buldu kısa
6 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 2.325 kez okundu.

aynştayn neyi buldu icatları yapıtları sözleri kısa anlatımlarla…

Albert Einstein ( Aynştayn ) ‘nın neyi bulduğu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, aşağıdaki makalemizi okumalısınız dostlar. Sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz bilgileri aşağıdaki makalemizde sunuyoruz…

 

Einstein’ın buzdolabı, süpürge, ampul, bilgisayar gibi buluşları yoktur. Einstein bir kuramsal fizikçidir ve keşifleriarasında izafiyet teorisi (özel ve genel olmak üzere ikiye ayrılır), fotoelektrik olayın açıklanması (eski kuantum kuramı) vardır. Ayrıca atomların varlığının ispatlanmasına ve Brown hareketineilişkin tezleri bulunmaktadır. Kozmoloji ve kuantum kuramı gibi konularda pekçok tartışmaya girmiş, pekçok keşfe zemin hazırlamıştır.

İzafiyet teorisi oldukça geniştir ve anlatması biraz uzun sürer. Bu teori kısaca, Newton ve Galileo’nun oluşturduğu mekanik kurallarının ışık hızı, büyük kütleler gibi üst sınırlarda doğru olmadığını göstermiştir. Karadeliklerin ve Big Bang teorisinin keşfedilmesine zemin hazırlamıştır. Zamanın ve uzayın herkes için aynı olmadığını, fakat 4 boyutlu uzay-zamanın herkes tarafından aynı algılandığını kanıtlamıştır. E=mc2 bu teorinin denklemlerinden biridir. Kütle ve enerjnin birbirine dönüşebileceğini anlatır.

Bir önceki yazımız olan Albert Einstein (Aynştayn) neyi buldu başlıklı makalemizde aynştayn neyi buldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

albert ayştan gidiği elbiseleri

Etiketler:

Aynştayn neyi buldu kısa Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. esma diyor ki:

    beğendim

  2. nazlı diyor ki:

    çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel aradığım her şey var

  3. raşit diyor ki:

    ingilizce de hangi harfler yok? bilen söylesin(zorunlu)

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bebek tütü elbise modelleri
Tütü elbise modelleri

tütü elbise modelleri örnekleri çeşitleri örnekleri en güzel 2012 2013 seçimlerle...  Kız bebekler için oluşturulan çok cici tütü elbise modellerini...

Kapat