Bacak bacak üzerine atmak ve zararları

Bacak bacak üzerine atmak ve zararları
6 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.759 kez okundu.

Bacak bacak üstüne atmanın zararları — Bacak bacak üzerine atmak zararlı mıdır?

Günlük yaşam içerisinde bilinçli ya da farkında olmadan da olsa, uzun zaman boyunca bacak bacak üzerine atar, bu şekilde bir oturuş ile saatlerce durururuz. Estetik açıdan iyi bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan bu hareket, vücut yapısı anlamında çeşitli rahatsızlıklara yol açabiliyor. Peki bacak bacak üzerine atmanın vücuda zarar olarak yansıması nasıldır? Konu hakkında açıklamalarda bulunan uzmanlar, şunları söylüyorlar;

Bacak bacak üzerine atmak

Bacak Bacak Üstüne Atmak Zararlı

Merkezi Malezya’da bulunan ve Çin genelinde de faaliyet gösteren M.J. Sağlık Yönetimi Merkezi adlı kuruluşun raporunda, bacak bacak üstüne atmanın kan akışını engellediği, buna bağlı olarak kan pıhtılaşması, bel burkulması ve incinmesi, omurga disklerinin kayması ve skolyoz (omurgada anormal eğrilik) gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verdiği bildirildi.

Bacak Bakımı

18 bin 61 kişiye uygulanan anket sonucunda yayımlanan raporda, modern toplumun standart alışkanlıklarının insan sağlığına etkileri araştırıldı.

Yaşlıların uyandıktan sonra tansiyon aniden düştüğü ve muvazene kaybına neden olduğu için yataktan hemen kalkmamaları önerilen raporda, yaşlıların uyandıktan sonra en az üç dakika daha uzanarak beklemeleri ve yavaş bir şekilde yataktan doğrulmaları istendi.

Araştırma sırasında tuvalette çok fazla kalmanın zararı da incelenirken, tuvalette kitap okumanın hemoroid ve kabızlığa davet niteliğinde olduğu ve bağırsaklarda tembelleşmeye neden olduğu saptandı.

Ayrıca çay ve kahvenin aşırı sıcak tüketimi, bilgisayar ekranına üç saatten fazla bakma, ofislerde devamlı oturarak çalışma ve az su tüketimi gibi modern toplumun alışkanlıklarının da değerlendirildiği rapor, bu “sağlıksız alışkanlıkların” ölüm nedenlerinde yüzde 50’lik bir orana sahip olduğunu ifade ediyor.


Bir önceki yazımız olan Sağlıklı beslenmek hayat kurtarıyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En Son bebek panço Açıklamalı Anlatımlı
Bebek panço modelleri 2016

Bebek panço modelleri 2016 -- panço modelleri ve yapılışları 2016 -- derya baykal panço modelleri 2016 Kış giyim aksesuarları arasında...

Kapat