Badem örgü bere örneği nasıl yapılır? ( resimli anlatım )

Badem örgü bere örneği nasıl yapılır? ( resimli anlatım )
29 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 2.104 kez okundu.

badem örgü bere modeli örneği nasıl yapılır resimli detaylı anlatımlar

Badem örgü tekniği ile hazırlanan çok ama çok özel bir bere örneği ve detaylı resimli anlatımı ile sizlerleyiz. Farklı bir tasarım ile hazırlanan bu özel bere şık yapısı ile gerçekten fazlasıyla dikkat çekici. Kış aylarının gelmesi ile birlikte daha da fazla ihtiyaç duyduğunuz giyim ürünlerinden olan “berelerin” badem örgü tekniği ile hazırlanan bu özel seçeneğini gördüğünüz andan itibaren eminim çok beğenecek ve bu özel tasarımı tercih ederek hazırlamak isteyeceksiniz.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel bere ile kendinize gerçekten önemli bir hediye verebilir, kışın hazırlayacağınız kombinlerinizde kullanacağınız bu özel bere ile rahatlıkla fark yaratabilirsiniz. Harika diyebileceğimiz görünümü ile dikkat çeken “badem örgü bere örneğine” aşağıdan bakabilirsiniz.

Badem örgü bere örneği nasıl yapılır? ( resimli anlatım )


Malzemeler

orta kalınlıkta yün
tığ no 4.5mm

Hazırlanışı

5 zincir  çekilip kapatılır. 15 tane çakma sıkiğne yapılır. 15 tane çakma sıkiğne yapılır.

2.nci Sıra: 2 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. İlk ilmeğe çift sonraki ilmeğe tek batarak çakma sıkiğne yapılır. Sonraki ilmeğe üçlü trabzan yapılır, trabzan yapılırken son ilmek kapatmadan tığda bırakılır, bu şekilde aynı ilmeğe 5 tane daha üçlü trabzan yapılıp hepsi birlikte toplanır. Takip eden ilmeğe iki tane çakma sıkiğne sonrakine bir tane çakma sıkiğne yapılır. Tekrar badem yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür.

3.ncü Sıra:  Aralarda arttırarak çakma sıkiğne yapılır.

4.ncü Sıra: Aralarda arttırarak 10 tane badem yapılır.

5.nci Sıra: Çakma sıkiğne yapılır.

Bu şekilde bir sırada badem yaparak, sonraki sırada sadece çakma sıkiğne yaparak80 ilmek olana kadar arttırılarak, toplam 26 sıra örülür. 4 sıra sıkiğne yaparak bere tamamlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Özel tasarım "bebek takı yastıkları" çok şıklar! başlıklı makalemizde bebek takı yastıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Özel Bebek takı yastığı
Özel tasarım “bebek takı yastıkları” çok şıklar!

bebek takı yastık modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni 2013 Oldukça şık tasarımlar ile hazırlanan birbirinden özel "bebek takı...

Kapat