Badem Yağı İle Kaş Bakımı

Badem Yağı İle Kaş Bakımı
18 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.327 kez okundu.

Badem yağı ile daha güzel ve düzenli kaş bakımı sizlerle hanımlar…

Badem yağı ile artık kaşlarınız  daha güzel ve sağlıklı olacaktır. En güzel bitkisel kaş bakım ürünleri arasına giren badem yağı kaşlarınızın daha güzel ve dolgun olmasını sağlıyacaktır. Badem yağı ve kaşlarınız hakkında bilgiler paylaşmak istiyorum bugün sizleri umarım bu bilgilerimizi beğenirsiniz. İşte sizlere badem yağı ile kaş bakımı nasıl yapılır ? onu sunuyorum.

Esas görevi gözleri toza ve tere karşı korumak olan kaşların şekli, kalınlığı yüzü çerçevelediği için güzellik, görünüm bakımından da önem taşıyor. Zaman zaman yaşanan hormonel dengesizlikler, bazı ilaçların kullanımı, kötü beslenme alışkanlıkları gibi nedenlerle kaşların olduğundan daha çok dökülmesine ve zayıf görünmesine neden olabilmekte. Badem yağının kaşa faydaları ise bu noktada size yardımcı olabilir. İçeriğindeki E ve D vitamini ile kaşlarınızın daha çabuk uzamasını ve kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Badem yağı sadece E ve D vitaminleri ile değil ayrıca magnezyum ve kalsiyum ile kaş köklerinin canlanmasını ve daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. Tabii sadece badem yağının etkisine güvenmek yanlış olur. Beslenmenizi düzenlemek de kaşlarınızın kalınlaşması açısından önemli. Size gereken vitamin ve mineralleri düzenli olarak almak saç, kaş, cilt güzelliğinden önce genel sağlığınızın yerinde olması ve organlarınızın düzgün çalışabilmesi adına gerekli.

Badem yağının kaşlarda kullanımı ise oldukça basit. Parmak uçlarınıza 1-2 damla damlatın ve hafifçe masaj yaparak kaşlarınıza sürün. Bu aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıp kaş köklerinin daha çok oksijenle beslenmesini sağlayacak. Günde 1-2 defa tekrarlamanızda bir sakınca yok. Gece yatmadan yaparsanız badem yağının cilt tarafından emilmesi için daha çok süre tanımış olursunuz. Egzama tedavisi ya da saç dökülmesi için başka bir ilaç ya da krem kullanıyorsanız badem yağının bu ilaç/kremle birlikte kullanılıp kullanılmayacağını doktorunuza danışın.

Badem yağının kaşa faydaları düzenli bir uygulama sonrasında kısa sürede görülebilir. Uzun dönem kullanımda ise kökler daha sağlıklı olacağı için kaşlarda gözle görülür bir kalınlaşma yaşanabilir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar ise şöyle; bademe karşı alerjiniz olabilir, bu nedenle tüm kaşınıza sürmeden önce cildinizin küçük bir alanında badem yağını deneyin ve adem yağını sürerken fazla bastırmayın, koparak dökülmeyi arttırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Tırnak Uzatma Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde Sağlıklı Tırnak Uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
tirnak-uzatma
Sağlıklı Tırnak Uzatma Hakkında Bilgiler

Sağlıklı tırnak uzatmak için neler yapılmalıdır neler gereklidir ayrıntılı anlatımıyla sizlerle hanımlar... Sağlıklı tırnaklar uzatma hakkında sizlere biraz bilgi vermek...

Kapat