Baharlık Örgü “Stretch Bluz Modeli” ve Yapılışı Sizlerle

Baharlık Örgü “Stretch Bluz Modeli” ve Yapılışı Sizlerle
21 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.848 kez okundu.

Baharlık örgü strech bluz modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Her mevsimde biz bayanların vazgeçmediği giymekten zevk aldığı örgü bluz modelleri bu bahar aylarında çok şık renkleri ve modelleri ile karşımıza geliyor. Baharın renkleri olan kırmızı mavi ve pembe renkleri bu örgü bluz modelinde buluştu ve modelin güzelliğine güzellik kattı.

Modelimizin yapılışı oldukça kolay ve masrafsızdır. Anlatım şeklini doğru bir şekilde takip ederseniz , sıkıntı ile karşılaşmayacaksınız. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

nako orgu baharlık bluz modeli

Model adı : Comfort Stretch Bluz
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 3.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz örgü, ters örgü, ajur modeli, şişle fıstık örneği
Gerekli malzemeler : 1479 (1 Yumak),3129 (1 Yumak),10544 (4 Yumak),10799 (1 Yumak),271 (1 Yumak)
Mevsim : İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

ARKA:
143 ilmek başlanır, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 32 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 50 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 47 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 38’er ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
143 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 33 cm örülerek yaka için ön ortasından 1 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 5 defa 1’er+4 sıra arayla 18 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 50 cm de omuzlarda kalan 38’er ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

RENKLİ ŞERİT YAPILIŞI:
Bedenin alt tarafı için;
1.sıra: 189 ilmek başlanır. 8 ilmek ters, 1 ilmekten 3 ilmek çıkarılarak fıstık örneği yapılır, 8 ilmek ters…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
2.sıra: ilmekler ters örülür. Sonraki sırada ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Renkler kullanılarak şeritler hazırlanıp, bedende 2’şer örnek atlanarak dikilir.
Yakanın her iki tarafına 67’şer, 63’er, 55’er, 40’ar ilmek üzerine aynı şekilde şeritler örülüp, bitirilir.

KOLLAR:
3129 renk no.lu iplikle 114 ilmek üzerine şerit modeli uygulanıp, bitirilir.

YAKA:
3129 renk no.lu iplikle 154 ilmek üzerine şerit modeli uygulanıp, bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Moher "Ebruli Şal Modeli" ve Yapılışı başlıklı makalemizde 2014 örgü şal modelleri, Örgü Şal Modelleri ve örgü şal modelleri açıklamalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni moda marshall iç cephe duvar boyaları
Marshall İç Cephe Duvar Boyası Renkleri ( Kombinasyonları )

marshall iç cephe duvar boyası renkleri kartelası kataloğu iç cephe renk kombinasyonları İç cephelerinde duvar rengi anlamında değişime gitmek ve...

Kapat