Balık sırtı örgü yapılışı (anlatımlı)

Balık sırtı örgü yapılışı (anlatımlı)
4 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.034 kez okundu.

balık sırtı örgü modeli tasarımı örneği ve detaylı anlatım yapılışı…

Şu aralar bir hayli kişi tarafından tercih edilen balık sırtı örgü modeli nasıl yapılıyor ve bu modeli işlerken nelere dikkat ediliyor öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki anlatımımıza bir göz atmalısınız dostlarım. Balık sırtı örgü modeli her ne kadar teferruatlı bir yapılış biçimine sahip olsa da, modeli işledikçe daha fazla keyif alacak ve bu işlemi kolaylıkla öğreneceksiniz dostlarım…

Balık sırtı örgü yapılışı

    Örgünüzün görünümü bittiğinde bu şekilde olacaktır. İPUÇLARI : Kalın bir iplikle son derece tok, sıkı bir örgü olur. Kayak kazağı, kaban stili kazaklar için önerilir. Fakat ipliği çok sıkı tutarsanız sert bir örgü olur. Mümkün mertebe iplği çok sıkmayın. İnce iplikler ve kalın şiş ile yaparsanız daha hafif ve yumuşak bir doku elde edersiniz.Yine de gerek kalın iplik gerek ince iplikle farklı zevklere uygun, çok hoş görünümü olan bir örgü stilidir.

balık sırtı örgü modelleri

DÜZ ÖRGÜ TARAFI * Kenar ilmeği örmeden alınız.

balık sırtı örgü nasıl örülür

Sonraki iki ilmeği sanki keser gibi birlikte alınız. Fakat tam düz örgü gibi değil.

balık sırtı örgü yapılışı

Şişi; bu iki ilmeğin arka tarafındaki ipliklere geçirip örer gibi ilmeği çıkaracaksınız.

balık sırtı örgü nasıl yapılır video

Şişi ÇIKARMADAN; bu iki ilmekten sağ taraftakini şişten düşürün yani örün, diğerini ise sol elinizdeki şişin üzerinde bırakın.

balık sırtı örgü işlenişi

Bu kez kalan bu ilmek ile; bir sonraki ilmeği birlikte alın. Tabi yine düz örgü tarafında olmanıza rağmen, ilmeklerin ön tarafındaki ipliklere değil, arka tarafındaki ipliklere doğru şişi geçireceksiniz.

Örer gibi ilmeği çekecek fakat şişi çıkarmadan ilk ilmeği düşürüp diğerini sol elinizdeki şişte bırakacaksınız. DÜZ ÖRGÜ TARAFINA BU ŞEKİLDE DEVAM EDİN.

balık sırtı örgü nasıl yapılır?

TERS ÖRGÜ TARAFI : # Kenar ilmeği örmeden alın.

balık sırtı örgü yapılışı

İki ilmeği normal ters örgü yapacak şekilde alın.(Örgünün bu tarafında, şişin özel bir batma çıkma durumu yok, aynen ters örgü yapılır.)

detaylı anlatım balık sırtı örgü

İlmeği çekin

anlatımlı balık sırtı örgü

  fakat diğer tarafta yaptığınız gibi ilmeklerden sadece sağ taraftakini şişten düşürün yani örün. Diğerini sol elinizdeki şişte bırakın.

balık sırtı örgü ve yapılışı

  Kalan ilmeği yie bir soraki ilmek ile birlikte, ters örgü stilinde olduğu gibi alın, birini örüp düşürün, diğerini şişte; bir sonraki ilmekle birlikte örülmek üzere tutun. TERS ÖRGÜ TARAFINA BU ŞEKİLDE DEVAM EDİN.

Bir önceki yazımız olan Bal peteği örnegi yapılışı (anlatımlı) başlıklı makalemizde Bal peteği örnegi yapılışı (anlatımlı) hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
havlu_kenari_halkali_ornekleri
Halkalı havlu kenarı örnekleri

halkalı havlu kenarı modelleri örnekleri çeşitleri sizlerle dostlar... Halkalı kenarlar ile oluşturulan en yeni havlu kenarı örneklerini sizler için seçtik...

Kapat