Bayan hırka modeli ve yapılışı

bayan hırka modelleri ve anlatımları sizlerle bayanlar…

Biz bayanlar kış aylarında en çok hırka ağırlıklı giyiniriz bende sizler gibi bir bayan olarak hırka modelleri sever ve giymekten hoşlanırım ama nasıl yapıldığı benim gibi her bayan bilmez kendi hırkamı kendim örerim sizler de benim gibi hırka örmekte deneyimli olmak için kendi hırkanızı örmeye ne dersiniz sizlere en güzel hırka modeli nasıl yapılır onu anlatacağım.

 

En bayan hırka modeli yapılışı

4 ilmek düz, 1 iplik dola, 1 ilmek kes (tekrar)Ajurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?
SAG ON
40 ilmekle düz orgu baslanırAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır? 40 cm örüldükten sonra ajur örgüye geçilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır? 20 cm örülüp kesilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?
SOL ON
40 ilmekle ajur orgu basjanırAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?30 cm oruldukten sonra duz orgüye geçilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?20 cm örülüp bitirilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?
ARKA
60 ilmekle ajur başlanırAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır? 25 cm örüp, düz örgüye geçilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?
Duz örgüde 25 cm örülürAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?
KOL
46”şar ilmek atarak, sırayla ajur ve düz olarak başlanırAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Sağ ve sol ön, omuzlardan arka parçaya dikilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır? Kollar ilave edilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır? Bilekten itibaren 16 cm yıtmaç kalacak şekilde dikilirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır? Koltuk altından itibaren, yanlar ajur örnek bitimine kadar dikilir, gerisi yirtmaç bırakılırAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?
Büyük dügme, ilik yerine gore konurAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır? Parçaların herbirini nemli bezle açarak ütülenirAjurlu Bayan Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Aşağıda ise sizler için seçmiş olduğum çok güzel bayan hırka modelleri var bayanlar buyrun

Bayan hırka modelleri

Bir önceki yazımız olan Halkalı havlu kenarı modelleri başlıklı makalemizde halkalı havlu kenarı modelleri ve havlu kenarı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sarı beyaz çiçekli halkalı havlu kenarı
Halkalı havlu kenarı modelleri

halkalı havlu kenarı modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle...  Örgü işi yapan kişilerin maharetli ellerinden ortaya çıkan ve...

Kapat