Bayanlar için “Örgü Kazak” örneği ve açıklamalı yapılışı

Bayanlar için “Örgü Kazak” örneği ve açıklamalı yapılışı
7 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.026 kez okundu.

nako örgü kazak örneği bayan kazak yapılışı örgü kazak açıklamalı yapılış 

Örgü işi yapan maharetli bir elin büyük çabalar sonucunda ortaya çıkardığı gerçekten etkileyici bir “örgü bayan kazağı” ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Harika diyebileceğimiz bir görünüm ile ortaya çıkartılan bu örgü kazak; özellikle mavi rengi seven kadınlarımız için gerçekten önemli bir alternatif olabilir diye düşünüyorum. Etkileyici yapısı ve üzerinde yer alan desenleri ile dikkat çeken örgü bayan kazağına dilerseniz aşağıdan bir göz atabilir, bu ürünü beğendiğiniz an hemen altında yer alan anlatımdan örmeye başlayabilirsiniz.

Soğuk geçecek kış aylarında sizlere büyük avantajlar sağlayabilecek olan bu örgü kazağı çok beğenecek ve değerlendirmek isteyeceksiniz kızlar. Evlerinizde oturduğunuz yerden işleyebileceğiniz örgü kazak örneğimiz;

Bayanlar için “Örgü Kazak” örneği ve açıklamalı yapılışı

Model adı     :     Süper İnci Kazak
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü, burgu modeli
Gerekli malzemeler     :     10285 (6 Yumak)
Mevsim     :     Kış

Yapılışı:

ÖRNEK ANLATIMI:
1.sıra: ilmekler düz örülür.
2.sıra: 6 ilmek ters, sonraki 6 ilmek aralarına 1’er dolama yapılarak ters örülür, sonraki 6 ilmek ters, sonraki 6 ilmek aralarına 1’er dolama yapılarak ters örülür…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
3.sıra: 2.sırada 6 ters örülen ilmekler düz örülür, aralarına dolama yapılan ilmekler şişten bırakılarak ilmekler uzatılır, soldaki 3 ilmek sağdaki 3 ilmeğin içinden geçirilip, 6 ilmek düz örülür…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
4.sıra; 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örülür, 6 ilmek ters, 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örülür…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
5.sıra: 3.sıra gibi örülür.
6.sıra: 1.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ARKA:
124 ilmek başlanır, 8 cm 2+2 lastik örülür. İlmekler; 28 ilmek 2+2 lastik, 2 ilmek ters, 6 ilmek düz (6 sıra arayla 3+3 aynı yöne burgu yapılır), 2 ilmek ters, 48 ilmek örnek uygulanır, 2 ilmek ters, 6 ilmek düz (6 sıra arayla 3+3 aynı yöne burgu yapılır), 2 ilmek ters, 28 ilmek 2+2 lastik şeklinde dizilir. Beden boyu 35 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 5+3+2+3 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 42 ilmek bir defada, omuzlarda kalan 28’er ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
124 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 35 cm de kol evi ile aynı sırada, ön ortasından 12 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 5+3+2+2+3 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm de omuzda kalan 28 ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
62 ilmek başlanır, 2+2 lastik örgü yapılır. Kol boyu 6 cm örülerek her iki taraftan 4 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 80 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 42 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 4+2+26 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan 16 ilmek her iki taraftan 5’er ilmek kesilir, sonraki sırada kalan 6 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
75 ilmek başlanır, 60 cm 2+2 lastik örülüp, bitirilir. Başlama ve bitiş yerleri birbirine dikilir, dikiş yeri arka ortasına getirilerek yaka etrafına dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Örgü panço modeli yapılışı
Harika bir “Örgü Panço” örneği ve detaylı hazırlanışı

örgü panço örneği tasarımı nasıl yapılır hazırlanışı panço örülüşü Maharetli eller tarafından hazırlanan gerçekten özel bir "örgü panço" ve detaylı...

Kapat