Bayanlar için “Örgü Kazak Örneği” ve Resimli Yapılışı

Bayanlar için “Örgü Kazak Örneği” ve Resimli Yapılışı
8 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.790 kez okundu.

bayan örgü kazak örneği modeli detaylı resimli anlatım yapılışı açıklamalı 2013

Çok bir örgü kazak örneği ve açıklamalı yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı yapısı ve özel rengi ile fazlasıyla dikkat çekici olan bu özel “örgü kazak” sizleri etkileyecek. Kış aylarının gelmesi ile birlikte daha fazla ihtiyaç duyduğunuz “örgü kazakların” sizler için seçtiğimiz özel tasarımına mutlaka bir göz atmalı ve bu özel parçayı kendi el emekleriniz ile hazırlamalısınız. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu örgü kazak ile kendinize gerçekten önemli bir parça hazırlamış olabilirsiniz kızlar.

Hazırlayıp gardroplarınıza ekledikten hemen sonra canınız istediği zaman giyebileceğiniz bu özel kazak ile kendinize önemli bir şıklık kazandırabilirsiniz. Kış aylarında sizlere ekstra sıcaklıkta sağlayabilecek olan bu örgü kazağı sakın kaçırmayın ve hemen örmeye başlayın diyorum kızlar.

Bayanlar için “Örgü Kazak Örneği” ve Resimli Yapılışı

Model adı     :     Superlambs Tweed Kazak
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, çatlak kahve örneği
Gerekli malzemeler     :     35022 (7 Yumak)
Mevsim     :     Kış

Yapılışı:

ARKA:
97 ilmek başlanır. İlmekler; 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz…şeklinde dizilir, 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği uygulanır. Beden boyu 34 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm olduğunda ilmekler ortalanır ve ortadaki 33 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 26’şar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
102 ilmek başlanır. İlmekler; 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz şeklinde…dizilir, 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği uygulanır. Beden boyu 34 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 47 cm olduğunda yaka için ön ortasından 12 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, 3 sıra arayla, 9 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm de omuzlarda kalan 26’şar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
52 ilmek başlanır. İlmekler; 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz…şeklinde dizilir, 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği uygulanır. Kol boyu 3 cm örülerek her iki taraftan 8 sıra arayla 13 defa 1’er ilmek artış yapılarak 78 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 42 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+20 defa 1’er+2+3+4 ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan 14 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
170 ilmek başlanır, 15 cm 2+2 lastik örülür. 5 ilmek arayla 25 defa 1’er ilmek kesilerek 145 ilmeğe düşülür. Sonraki sırada bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Başlama ve bitiş yerlerinden birleştirilir, dikiş yeri arka ortasına getirilerek yaka etrafına dikilir.a

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2013 Saray Halı Fiyatları
Saray Halının Özel Tasarımlar İle Hazırladığı “Yeni Halıları”

saray halı 2013 halı modelleri çeşitleri fiyatları 2013 yeni halılar Halı sektörünün ileri gelen firmalarından bir tanesi olan "Saray" ev...

Kapat