Bebek patiği modelleri ve yapılışları

bebek patiği modelleri ve yapılışları sizlerle bayanlar…

Örgü sever bayanlarımız için hazırlamış olduğum örgü bebek patiği modellerini sizlerle anlatımlı ve resimli bir şekilde anlatmak istedim bayanlar…. Bilirsiniz ki bebeklerimiz yürümeyi öğrenirken ayaklarında bir patik olması şarttır bebeklerimiz o soğuk yerlere bastığında ayaklarını korumalarını için onlara bir patik örmek isteriz ve en güzel patik modelleri nerde en güzel nerde anlatılıyor diye hiç düşünmeyin çünkü hepsi bu makalemde buyrun hep beraber bakalım…

PATİK YAPIMI :

Patiğimize ELLİ ilmekle baslayip ON İKİ  sira haroşa orulur

ONÜÇÜNCÜ sirada YİRMİ bir tarafa YİRMİ bir tarafa ayrilir

ortada kalan ON ilmek yanlardaki YİRMİ ilmeklerden sira basi geldikce 1 er tane eksilterek ON İKİ  sira haraso orulur.yanlarda ON ÜÇ  ilmek kalacak sisimizdeki kalan OTUZ ALTI ilmek ON İKİ sira haraso orulur.

Kirmiziya gecilir ON İKİ sira ÇİFT  lastik orulur. ilmekler kapatilir

Siyah kisim siyah yun ile kirmizi kisim kirmizi yunle ile ilmek ilmegeDikilir.

Patik duz cevrilir.

Her iki yanda  ON ilmek cikartilip onde ki sus icin SEKİZ sira duz orgu İKİ sira haraso orulur.Suslerin onlerineYunden kordonet yapilipBaglanir.Patigin kirmizi lastik kismi yarisi ters döndrülüp kullanilir.Patiklerin tabaninaZeminlerde kaymamasi icin renge uygunEski bir toptan veya balondan minik birkac parca kesilip yapistirilir (halı kaydırmazda kullanılabilir.)

Bebek patiği modelleri

Bir önceki yazımız olan Derya baykal saç bandı modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde derya baykal saç bandı modeli ve saç bandı modeli nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ponponlu atkı ve bere modelleri
Derya baykal atkı bere takımı yapılışı

derya baykal atkı ve bere modelleri ve takımları sizlerle bayanlar... Merhaba bayanlar bilirsinizki, Derya baykal'ın örgü modelleri gün geçtikte daha...

Kapat