Bebek patiği nasıl örülür? ( Patik yapılışı resimli anlatım )

Bebek patiği nasıl örülür? ( Patik yapılışı resimli anlatım )
16 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 2.074 kez okundu.

bebek patiği nasıl yapılır hazırlanışı resimli detaylı anlatım 2013

Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte bebeğinin minik ayaklarını sıcak tutmak isteyen tüm anne adayları, bebeklerine patikler örmeye başladılar bile. Farklı renk ve tasarımlar altında hazırladıkları patikler ile bebeklerinin ayaklarını koruyan anneler, patikler ile amaçlarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Eğer soğuk geçecek kış aylarında sizlere bebeklerinizin minik ayaklarını sıcak tutabilmek istiyorsanız, sizler için sunduğumuz patik örneği ve anlatımına bir göz atmalı ve bu anlatım üzerinden hazırlayacağınız patik ile bebeklerinizin minik ayaklarını korumalısınız.

Hazırlayacağınız bu özel patik; bebeklerinizin ayaklarını soğuktan korumasının yanında onlara çokta cici bir görünüm kazandırabilecek diye düşünüyorum…

Bebek patiği nasıl örülür?

YAPILIŞI:

54 ilmek başladım 6 sıra haraşo ördüm. Sonra 1 sıra 2 kes 1 artır 2 kes 1 artır. Bu sıraya kurdele geçirdim.

2 sıra daha haraşo ördüm.

22 ilmek haraşo sonra beyaz ipliğimi bağladım 10 ilmek. 10 uncu ilmeğin yanındakiyle kes.Geri dön Son ilmeği yanındakiyle kes. Orta hep 10 ilmek kalacak. Yanlardan azalma olacak.

Kenarlarda 13 ortada 10 ilmek kalınca tekrar pembe iplikle 2 sıra daha haraşo örülecek.

1 sıra daha ajur konacak. 2 kes 1 artır.

4 sıra haraşo

4 sırada beyaz renkler haraşo örülüp kesilecek.

Bir önceki yazımız olan Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür? ( Resimli Anlatım ) başlıklı makalemizde Bebek Yeleği Yapılışı ve yakadan başlama bebek yeleği nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yakadan başlama bebek yeleği
Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür? ( Resimli Anlatım )

 yakadan başlama bebek yeleği nasıl yapılır örülür detaylı resimli anlatım yapılışı... Bebekler için hazırlanan en özel yeleklerden bir tanesi olan...

Kapat