Bebek patiği yapılışı anlatımlı

bebek patiği modelleri anlatımlı yapılışı sizlerle hanımlar…

Artık bebeklerinize rahatça patik örebileceksiniz hanımlar bebek patiği nasıl örülür nasıl dikilir diye hiç merak etmeyin çünkü bu makaleme baktıktan sonra bebeklerinize güzel ve birbirinden güzel patik modelleri örebileceksiniz. Sizlere sadece anlatımlı olarak değil örnekli resimlerde paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz. En güzel ve en çok beğenilen örgü bebek patik modelleri sizlerle… Yapacak olan bayanlarımıza şimdiden kolay gelsin. İyi günler

Bebek patiği yapılışı

Şişe ilmek atarak başlayın..İstediğiniz ölçüyü ayak altına göre ayarlayın.

İlmekler tam ortaya kadar gelsin.
Attığınız ilmekleri ters olarak örün. Çevirin 2 tane arttırın.

Arttırdığınız ilmekler dahil düz olarak başa kadar dönün. Arkaya döndünüz. Ters bana göre o yön. Şimdi oradanda başa ters olarak gelin. 3 arttırın. Dönün düz olarak devam edin.

10 ilmek başladıysanız. 10 + 2+ 3 oldu.
Aynı şekilde devam ediyoruz .Artırım sayılarımız 4 e çıkıyor. 4 kez de 4 ilmek artırıyoruz. Bu artmalar sonucu 10 ilmek üzerinden çalıştıysak 31 ilmek oldu.

4 sıra hiç bir şey yapmadan gidip geliyoruz.

4 sıra sonra patiğin geniş yerinden pirinç işlemeye başlıyoruz. Burun kısmı düz kalacak şekilde pirinç örgüyü bırakıyoruz. Bu aşamada foto ya bakın. Arka bölüme döndüğümüzde kesim yapacağız. Bu kesim sırasında 10 yada 12 adet kestikten sonra 4 yada 5 ilmek yukarıya bırakıp ( bu kısım patiğin bağcığı olacak) 10 sıra kadar örelim. O uzunluk yeterli geldiğinde ipi koparıp tekrar şişteki ilmeğe bağlayın ve örmeye devam edin. Bu aşamada şişinizde olan ilmekler sadece burun kısmını oluşturan ilmeklerdir. Bilginiz olsun.

Yaklaşık 15 sıra ördüğünüzde ayak parmağı ile ayak üzerindeki açıklığa kada olan burun kısmı oluşmuş olur. Sonraki aşama da şişinize ilmek atma sırası gelir. Bağcık uzattığımız tarafta ne kadar ilmek keserek çıktıysak o kadar ilmek atarız şişe. Ve o ilk attığımız ilmekleri de pirinç olarak yapacağız. Yine 4 sıra kadar örüp burun kısmından 4 er li 4 erli eksiltmelere başlıyacağız. İlk aşamada arttırdığımız ilm

ekleri bu kezde eksilterek örgümüze devam edeceğiz. Yani 31 ilmek kabul edersek ; 31 – 4 git dön. 27 – 4 git dön. 23 – 4 git dön. 19 – 4 kalan ilmeklerden 3 eksiltip, 2 eksiltip son kalan sayı ilk şişe attığımız ilmek sayısına eşit olacak. ve patik bitmiş olacak. Alıntıdır.Emeği geçenlere teşekkürler..

Bebek patiği modelleri

 

İyi günler mutlu günler sizinle olsun…

Bir önceki yazımız olan Anlatımlı örgü bebek zıbın modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde örgü zıbın ve örgü zıbın modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü bebek zıbını ve yapılışı
Anlatımlı örgü bebek zıbın modeli ve yapılışı

anlatımlı örgü bebek zıbın modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı resimli anlatımla sizlerle... Bebekleriniz için kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir örgü zıbın...

Kapat