Bebekler için çok cici “Örgü Tunik” modeli ve açıklamalı yapılışı

Bebekler için çok cici “Örgü Tunik” modeli ve açıklamalı yapılışı
31 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.180 kez okundu.

bebek örgü tunik modeli örneği nasıl yapılır bebekler için tunik yapılışı

Bebekler için özel bir örgü “tunik modeli” ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Nako tasarımcılarının son zamanlarda hazırladıkları en şık tasarımlardan bir tanesi olan bu özel “örgü tunik” bebeklerinize çok cici görünümler kazandırabilir diye düşünüyorum. Bebeklerinize kazandıracağı cici görünümün yanında onları soğukların etkisinden de kurtarabilecek bu örgü tuniği sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bebekleriniz için hazırlamalısınız.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz “örgü bebek tunik” modeline dilerseniz buyrun birlikte bakalım ve bu özel parçayı yakından inceleyelim.

Bebekler için çok cici “Örgü Tunik” modeli ve açıklamalı yapılışı

örgü bebek tunik modeli ve yapılışı

Model adı     :     Bebe Color Tunik
Zorluk derecesi     :     Orta Seviye
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :
Gerekli malzemeler     :     31050 (2 Yumak), 1 adet düğme, 100 cm kurdela
Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
113 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 27 cm örülerek haraşo örgüye geçilirken, ilk sırada 2 ilmek arayla 48 defa 1’er ilmek kesilir. 3 diş haraşo örülürken son sırasında; 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 29 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 35 cm olduğunda yaka için sağ taraftan 28 ilmek örülür, kalan 23 ilmek bekletilir. 28 ilmek; 23 ilmek düz, 5 ilmek haraşo şeklinde dizilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 39 cm de arka ortasında 1 adet ilik açılır. Beden boyu 43 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Bekletilen sol taraftaki 23 ilmek düz örülür, arka ortasında şişe 5 ilmek artış yapılır ve beden boyu haraşo örülür. Beden boyu 43 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sol tarafta artış yapılan 5 ilmek, sağ taraftaki 5 haraşo ilmeğin iç tarafına dikilir.

ÖN:
Arka beden gibi örülür. Beden boyu 36 cm örülerek yaka için ön ortasından 9 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından her sırada 3+1+1’er ilmek kesilir. Beden boyu 43 cm de omuzlarda kalan 16’şar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
40 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. İlk sırada 2 ilmek arayla 19 defa 1’er ilmek artış yapılarak 59 ilmeğe ulaşılır. 1 cm düz örüldükten sonra her iki taraftan 1’er ilmek daha artış yapılarak 61 ilmekle örgüye devam edilir. Kol boyu 4 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1+2+3+4+5+6 ilmek kesilir. Kol boyu 14 cm de kalan 7 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Yaka etrafından şişe 68 ilmek çıkarılır, 2 diş haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Kurdela ajur örgüden geçirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tilki Tilki Saat Kaç
Örgü işi “fırın eldiveni” ve açıklamalı yapılışı

örgü işi fırın eldiven modeli örneği tasarımı ve detaylı resimli açıklamalı yapılışı Mutfakların vazgeçilmez parçalarından olan "fırın eldivenleri" farklı tasarımlar...

Kapat