Bebekler için çok şık “Ponponlu Bere” örneği ve yapılışı

Bebekler için çok şık “Ponponlu Bere” örneği ve yapılışı
4 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.464 kez okundu.

bebek beresi ponponlu nasıl yapılır anlatımlı açıklamalı hazırlanışı bebek bereleri 2013

Bebekler için gerçekten büyük bir özen ile hazırlanan çok cici bir “ponponlu bere” örneği ile sizlerleyiz kızlar. Bebekleriniz için hazırlayabileceğiniz bu özel tasarım bere tasarımcısı tarafından gerçekten önemli bir görünüm kazandırılarak hazırlanmış. Ben bu özel bereyi anlatımı ile birlikte sizlere sunuyorum. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken aşağıdaki modele bakmak ve modele baktıktan hemen sonra anlatıma bir göz atmanız olacak.

Evlerinizde oturduğunuz yerden çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu özel bereyi bebeklerinizin minik başlarını koruyabilmek adına kullanabilir, aynı zamanda onlara cici görünümlerde kazandırabilirsiniz.

Bebekler için çok şık “Ponponlu Bere” örneği ve yapılışı

Malzemeler

  • Orta Kalınlıkta Yün
  • Tığ No. 3

Hazırlanışı

5 zincir çekilip kapatılır. 12 sık iğne yapılır. İkinci sırada her ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır. 3’üncü sırada 1 ilmeğe tek, 1 ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır. 4’üncü sırada lacivert yünle sık iğne, 5’inci sırada kırmızı, 6’ıncı sırada lacivert yünle sık iğne yapılır. 2 sıra ikili trabzan örülür, 1 sıra, kırmızı, 1 sıra lacivert 1 sıra kırmızı sık iğne örülür. Son iki sıra ikili trabzan yapılır.

KULAKLAR İÇİN

10 ilmek ikili trabzan örülür. 9 ilmek kalana kadar iki yandan eksiltilir. Ucuna bağlamak için zincir çekilir. Tam karşı tarafına diğer kulak için örülür. Büyük bir ponpon yapılıp tepesine tutturulur.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar için Örgü Parmak Arası Terlik ve yapılışı başlıklı makalemizde örgü terlik nasıl yapılır ve örgü terlik yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Mutlu Çocuk Beresi
Çok hoş bir “Mutlu Bebek Beresi” ve detaylı anlatım yapılışı

bebek beresi nasıl yapılır örülür bebek beresi hazırlanışı resimli detaylı anlatım Bebekler için hazırlanan ve görünümü ile gerçekten bir hayli...

Kapat