Bebekler için “Lüks Minnoş Hırka” modeli ve yapılışı

Bebekler için “Lüks Minnoş Hırka” modeli ve yapılışı
22 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.906 kez okundu.

2013 bebek örgü hırka modeli nasıl yapılır bebekler için hırka modelleri örnekleri yapılışları açıklamalı

Bebekler için gerçekten çok özel bir tasarım ile hazırlanan bir “örgü hırka” modelini sizler için sunuyoruz kızlar. Nako tasarımcılarının maharetli elleri tarafından ortaya çıkartılan bu özel “örgü hırka” bebekleriniz için gerçekten önemli bir giyim alternatifi olabilir. Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte bebekleriniz için daha fazla ihtiyaç duyacağınız giyim ürünlerinden bir tanesi olan “hırkanın” Nako ustaları tarafından hazırlanan bu özel seçeneğini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bebekleriniz için bu özel hırkayı hazırlamalısınız.

Çok şık ve bir o kadarda etkileyici bir görünüme sahip olan “Nako” bebek hırkasını çok beğeneceğinizi ve bu özel parçayı bebekleriniz için hazırlayacağınızı düşünüyorum.

Bebekler için “Lüks Minnoş Hırka” modeli ve yapılışı

nako örgü bebek hırkası nasıl yapılır

Model adı     :     Bebe Color, Lüks Minnoş Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, ajur modeli, haraşo

Gerekli malzemeler     :     31050 (1 Yumak),93 (1 Yumak),145 (1 Yumak), 3 adet düğme

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

HIRKA YAPILIŞI:

Yakadan başlanarak örülür. 31050 renk no.lu iplikle 74 ilmek başlanır. İlmekler ön beden için; 10 ilmek düz, 1 ilmek ters, kol için; 10 ilmek düz, 1 ilmek ters, arka beden için; 30 ilmek düz, 1 ilmek ters, diğer kol için; 10 ilmek düz, 1 ilmek ters, ön beden için; 10 ilmek düz şeklinde dizilir. Her düz sırada ters örülen ilmeklerin her iki tarafından 19 defa 1’er ilmek artış yapılır. Beden boyu 12 cm olduğunda ilmekler ön bedenler için; 29’ar, arka beden için; 68, kollar için; 50’şer ilmek şeklinde ayrılır.

KOLLAR:

6 sıra arayla her iki taraftan 8 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 26 cm örülerek 93 renk no.lu ipliğe geçilir. 3 diş haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

ARKA ve ÖN:

Bekletilen ilmekler ön beden için; 29 ilmek düz, 2 ilmek artırılır, arka beden için; 68 ilmek düz, 2 ilmek artırılır, ön beden için 29 ilmekdüz şeklinde örülerek 130 ilmeğe ulaşılır ve örgüye devam edilir. Beden boyu 16 cm olduğunda 93 renk no.lu ipliğe geçilir, 1 diş haraşo, 1 cm düz örülüp, 145 renk no.lu ipliğe geçilir. 1 diş haraşo örülüp düz örgüyle devam edilir. 4 sıra düz örüldükten sonra 7 ilmek arayla 18 defa 1’er, 10 sıra düz örüldükten sonra 4 ilmek arayla 36 defa 1’er ilmek artış yapılarak 184 ilmeğe ulaşılır. 2 cm düz örüldükten sonra diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 31 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA:

Ön ortalarından ve yaka etrafından şişe 130 ilmek çıkarılır, 3 diş haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta, yakadan başlanarak 4 cm arayla 3 adet ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako kadın örgü bluz modeli yapılışı
Kadınlar için çok özel “Örgü Bluz” modeli ve yapılışı

kadın örgü bluz modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı resimli anlatım yapılışı 2013 Kadınlar için hazırlanmış gerçekten çok hoş bir örgü...

Kapat