Bebekler İçin Örgü Bere Örneği ve Yapılışı (Resimli Anlatım)

Bebekler İçin Örgü Bere Örneği ve Yapılışı (Resimli Anlatım)
15 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.101 kez okundu.

bebek örgü bere örneği modeli detaylı resimli özel anlatım yapılışı 2013

Örgü işi yapan hamarat bir el tarafından hazırlanan ve görünümü ile gerçekten bir hayli dikkat çekici olan çok özel bir bebek beresi ve yapılışı ile tekrardan sizlerleyiz hanımlar. Özel görünümü ile dikkat çeken ve üzerinde yer alan kardan adam simgeleri ile gerçekten farklı bir bere olduğu görülen bu özel parçayı gördüğünüz andan itibaren eminim çok beğenecek ve bu özel seçeneği değerlendirmek isteyeceksiniz.

Bebekleriniz için kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz özel bereye aşağıdaki anlatımdan bir göz atabilir, bu özel seçeneğin anlatımına baktıktan sonra hemen başlayabilirsiniz. Bu örgü bere bebeklerinize hem cici bir görünüm sağlayacak hem de onları soğuk havaların etkisinden rahatlıkla koruyabilecek…

Bebek Örgü Bere Örneği ve Detaylı Anlatım Yapılışı

Malzemeler

   Bebe Yünü
    Şiş No. 5

Hazırlanışı

80 ilmekle başlanır. 4 sıra haroşo örülür. Sonraki sırada 8 ilmek düz 2 ilmek ters, 8 ilmek düz, 2 ilmek ters olarak sıra sonuna kadar örülür. Bu şekilde 8 tane saç örgüsü hazırlanır. 8 sıra sonra burgu yapılır. 8 sıra daha örülür. Daha sonra 17 cm tekli pirinç örülüp örgü kesilerek kapatılır.

ŞAPKA

Her saç örgünün, pirinç örgüyle birleştiği sırada farklı renklerle 9 ilmek şişe alınır. 2 sıra düz örülür. Sonra her sıra başında 1’er ilmek kesilir. 3 ilmek kalınca hepsi birlikte toplanıp, zemine dikilir.

BAĞCIK
100 zincir çekilir.

PONPON

60 defa 3 parmağa sarılarak yapılır.

Resimde görüldüğü gibi Kardan adamların yüzü işlenir ve dikilir.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Çocuklar İçin Örgü Bere Şapka Örneği ve Detaylı Yapılışı başlıklı makalemizde bebek örgü şapkası nasıl yapılır ve örgü şapka yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bebek örgü şapka örneği ve yapılışı
Çocuklar İçin Örgü Bere Şapka Örneği ve Detaylı Yapılışı

bebek çocuk örgü şapka bere örneği modeli resimli detaylı anlatım yapı Çocuklar için gerçekten çok özel bir işçilik neticesinde hazırlanan...

Kapat