Bebekler için “Örgü Bolero” örneği ve açıklamalı yapılışı

Bebekler için “Örgü Bolero” örneği ve açıklamalı yapılışı
14 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.659 kez okundu.

2013 bebek örgü bolero örneği modeli resimli detaylı açıklamalı anlatım yapılışı

Bebekler için gerçekten çok özel bir tasarım ile hazırlanan “örgü bolero” örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Bebekleriniz için önemli bir giyim alternatifi olabilecek olan bu özel “bolero” şık yapısı ile epey bir dikkat çekici. Örgü tasarımı ile hazırlanan bu özel bolero Nako tasarımcılarının son zamanlarda ortaya çıkardıkları en önemli ürünlerden bir tanesi diye düşünüyorum kızlar. Eğer sizde bebekleriniz için bir örgü “bolero” örneği hazırlama niyetindeyseniz, bu özel parçayı değerlendirebilir ve bebekleriniz için hazırlayabilirsiniz.

Rengi, tasarımı ve görünümü ile dikkat çekici bir yapıya sahip olan bu özel boleroyu mutlaka hazırlamalı ve bebeklerinize bu cici boleroyu giydirmelisiniz kızlar.

Bebekler için “Örgü Bolero” örneği ve açıklamalı yapılışı

bebek örgü bolero örneği ve yapılışı

Model adı     :     Lolipop Bolero
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, haraşo

Gerekli malzemeler     :     80433 (2 Yumak), 1 adet düğme

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:

Arka ve ön bedenler beraber örülür. 56 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 16 ilmek kesilir. Her iki tarafta kalan 20’şer ilmekle örgüye devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo örülür. Ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra arayla 6 defa; 6 ilmek haraşo örülür, 1 ilmek artırılıp, 26 ilmeğe ulaşılır. Sonraki sırada aynı şekilde artırılan 6 ilmek kesilir. Her haraşo sırası örülürken bir defa ön ortasından başlanarak; 17 ilmek örülür, geri dönülür, 17 ilmek örülür, başa gelinir. Her düz sıralar örülürken bir defa; 15 ilmek örülür, geri dönülür, 15 ilmek, örülür, başa gelinir. Bu şekilde 24 cm örüldükten sonra kol evi oluşturulup, 20 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:

32 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Her iki taraftan 5 sıra arayla 4 defa 1’er ilmek artış yapılarak 40 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm de kalan 20 ilmek her iki taraftan 4+4 şeklinde kesilir. Kalan 4 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü boyunluk örülüşü nako
Özel bir “Örgü Boyunluk” modeli ve açıklamalı yapılışı

örgü boyunluk nasıl yapılır boyunluk nasıl örülür boyunluk yapılışı Çok şık bir örgü boyunluk modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile...

Kapat