Bebekler için “Örgü Elbise” Örneği ve Açıklamalı Yapılışı

Bebekler için “Örgü Elbise” Örneği ve Açıklamalı Yapılışı
14 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.820 kez okundu.

bebek örgü elbise modeli örneği tasarımı nasıl yapılır bebek örgü elbisesi 2013

Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları gerçekten çok özel bir “örgü bebek elbisesi” modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen bir yapıyla hazırlanan bu özel bebek elbisesi gerçekten çok şık bir yapıya sahip. Nako’nun ögü giyim ürünleri içerisinde en fazla dikkat çeken seçeneklerden bir tanesi olan bu özel “örgü bebek elbise” modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bebekleriniz için bu özel parçayı hazırlamalısınız.

Bebeklerinize hem şık ve cici görünüm hem de sıcaklık anlamında önemli avantajlar sağlayabilecek olan bu özel elbiseyi mutlaka ama mutlaka değerlendirin dedikten sonra “örgü tasarımı ile hazırlanan elbiseyi” anlatımı ile birlikte sizlere sunuyorum kızlar. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel elbiseyi çok beğeneceksiniz.

Bebekler için “Örgü Elbise” Örneği ve Açıklamalı Yapılışı

örgü bebek elbisesi nasıl yapılır

Model adı     :     Bebe Color, Bebe 100 Elbise ve Bolero
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
İlgili tığ numaraları     :     2
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, haraşo, ajur modeli

Gerekli malzemeler     :     3335 (2 Yumak), 120 cm kurdela, 2 adet ponpon, kordon

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

BOLERO YAPILIŞI:

ARKA:

31375 renk no.lu iplikle 65 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 13 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10 defa; 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir. Beden boyu 23 cm de kalan 25 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

31375 renk no.lu iplikle 32 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 13 cm örülerek kol evi için bir taraftan 10 defa 2’şer ilmek kesilirken, aynı sırada ön ortasından yaka için 2 sıra arayla 12 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 23 cm de ilmekler sıfırlanır. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:

31375 renk no.lu iplikle 38 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 7 sıra arayla 6 defa 1’er ilmek artış yapılarak 50 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 20 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 10 defa 2’şer ilmek kesilir. Kol boyu 32 cm de kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

Yaka etrafından ve ön ortalarından şişe 140 ilmek çıkarılır, 2 diş 3335, 2 diş 31375 renk no.lu ipliklerle haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Yaka etrafına 120 cm boyunda beyaz kurdale geçirilir.
Yaka, kol ve etek ucuna; 31375 renk no.lu iplikle aynı yere batılarak; 1 sık iğne, 1 trabzan yapılır, 2 ilmek atlanır, aynı yere batılarak 1 sık iğne, 1 trabzan yapılır…şeklinde 1 sıra oya yapılır.

ELBİSE YAPILIŞI:

ARKA:

103 ilmek başlanır, diyagramdaki model uygulanır. Diyagram uygulaması bittiğinde düz örgü yapılır. Beden boyu 25 cm olduğunda ilmekler; 3 ilmek düz, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 3 ilmek düz, 2 ilmek kesilir…şeklinde dizilerek sıra tamamlanarak 69 ilmeğe düşülür. Sonraki sırada kol evi için her iki taraftan 3 defa; 3 ilmek beraber alınarak 2’şer ilmek kesilir. Beden boyu 35 cm de yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 27 ilmek bir defada, omuzlarda kalan 15’er ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
103 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 30 cm örülerek yaka için ön ortasından 17 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 3+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 35 cm de omuzda kalan 15’er ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir. İlmek kesilen sıraya 100 cm zincir çekilir, hazırlanan kordon ajurlardan geçirilir. İki ucuna 1’er adet ponpon yapılır.

YAKA:

Yaka etrafına aynı yere batılarak; 1 sık iğne, 1 trabzan yapılır, 2 ilmek atlanır, aynı yere batılarak 1 sık iğne, 1 trabzan yapılır…şeklinde 1 sıra oya yapılır.

MODELİN ŞEMASI

örgü bebek elbisesi nasıl yapılır şemalı anlatım

 

 

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bebek örgü bolero örneği ve yapılışı
Bebekler için “Örgü Bolero” örneği ve açıklamalı yapılışı

2013 bebek örgü bolero örneği modeli resimli detaylı açıklamalı anlatım yapılışı Bebekler için gerçekten çok özel bir tasarım ile hazırlanan...

Kapat