Bebekler İçin Örgü Tunik Modeli ve Yapılışı

Bebekler İçin Örgü Tunik Modeli ve Yapılışı
24 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.148 kez okundu.

Bebeklerimiz için çok şık örgü tunik modeli ve yapılışı anlatımlı

Çok şık ve sevimli bir örgü modeli ile daha sizlerleyiz. Bu makalemde sizlere bebekleriniz için çok güzel örgü tunik modeli ve nasıl yapıldığını anlatımlı bir şekilde paylaşacağım. Çok masrafsız ve ucuz bir maaliyete yapabileceğiniz bu modeli çok beğeneceksiniz.

2014 yılı ilk örgü bebek tunik modeli ve yapılışı sadece kadinmelektir.com‘da umarım modelimiz beğenir, yorumlarda bulunursunuz.

örgü bebek tunik modeli ve yapılışı

Model adı : Bebe Color Tunik
Zorluk derecesi :
Yaş grubu : 1-2 Yaş
Gerekli malzemeler : 31050 (2 Yumak), 1 adet düğme, 100 cm kurdela
Mevsim : Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
113 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 27 cm örülerek haraşo örgüye geçilirken, ilk sırada 2 ilmek arayla 48 defa 1’er ilmek kesilir. 3 diş haraşo örülürken son sırasında; 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 29 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 35 cm olduğunda yaka için sağ taraftan 28 ilmek örülür, kalan 23 ilmek bekletilir. 28 ilmek; 23 ilmek düz, 5 ilmek haraşo şeklinde dizilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 39 cm de arka ortasında 1 adet ilik açılır. Beden boyu 43 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Bekletilen sol taraftaki 23 ilmek düz örülür, arka ortasında şişe 5 ilmek artış yapılır ve beden boyu haraşo örülür. Beden boyu 43 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sol tarafta artış yapılan 5 ilmek, sağ taraftaki 5 haraşo ilmeğin iç tarafına dikilir.

ÖN:
Arka beden gibi örülür. Beden boyu 36 cm örülerek yaka için ön ortasından 9 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından her sırada 3+1+1’er ilmek kesilir. Beden boyu 43 cm de omuzlarda kalan 16’şar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
40 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. İlk sırada 2 ilmek arayla 19 defa 1’er ilmek artış yapılarak 59 ilmeğe ulaşılır. 1 cm düz örüldükten sonra her iki taraftan 1’er ilmek daha artış yapılarak 61 ilmekle örgüye devam edilir. Kol boyu 4 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1+2+3+4+5+6 ilmek kesilir. Kol boyu 14 cm de kalan 7 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Yaka etrafından şişe 68 ilmek çıkarılır, 2 diş haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Kurdela ajur örgüden geçirilir.

Bir önceki yazımız olan Dantel Panço Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde dantel panço, dantel panço örnekleri ve panço modelleri anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü dantel panço modeli
Dantel Panço Modeli ve Yapılışı

Dantel panço modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle... 2014 yılının ilk dantel panço modelini bu makalemde bulabilirsiniz. Beyaz pançonun üzerine işlenen,...

Kapat