Bebekler için özel bir “Örgü Bere Modeli” ve açıklamalı yapılışı

Bebekler için özel bir “Örgü Bere Modeli” ve açıklamalı yapılışı
27 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.780 kez okundu.

bebek çocuk örgü bere modeli nasıl yapılır derya baykal örgü beresi yapılışı

Derya Baykal tasarımı ile hazırlanan özel bir örgü “bebek beresi” modeli ile sizlerleyiz kızlar. “Panda” görünümü kazandırılarak hazırlanan bu özel tasarım bere farklı görünümü ile gerçekten fazlasıyla dikkat çekici. Bebeklerinizin minik başlarını her daim sıcak tutabilecek olan bu özel bere, onlara ayrıca çok cici görünümlerde kazandırabilecek.

Oturduğunuz yerden çok rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu örgü bereyi sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bebeklerinizin için bu özel parçayı hazırlamalısınız kızlar.

Bebekler için özel bir “Örgü Bere Modeli” ve açıklamalı yapılışı

bebek örgü bere modeli yapılışı açıklamalı

Malzemeler

Orta kalınlıkta yün
Şiş no. 7

Hazırlanışı

69 ilmek başlanır. 6 sıra 1 ters, 1 düz lastik örülür. 1 sıra ters örülür.

Resimdeki gibi burun ve gözler örülerek yerleştirilir. Gözler yapılınca 2 sıra düz örülür. 14 ilmekte bir ilmek çift alınarak kesilir. 12 ilmek kalana kadar örgünün düz tarafında da eksiltmeye devam edilir. Kalan 12 ilmek yün iğnesiyle toplanıp dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü yeni yıl beresi yapılışı yeni yıl bereleri
Örgü “Yeni yıl beresi” nasıl örülür? (açıklamalı)

örgü yeni yıl beresi nasıl yapılır örgü bere yapılışı açıklamalı detaylı anlatım 2013 Bir Derya Baykal tasarımı olan çok şık...

Kapat