Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi

Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi
24 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.517 kez okundu.

bebeklerde diş çıkarma dönemi bebekler nasıl diş çıkartır ve diş çıkarırken yaşanan ağrılar nasıl geçer… 

Bebeklerin en sancılı dönemleri içerisinde yer alan ve onlara büyük ağrılar hissettirebilen diş çıkarma etkeni, tam olarak hangi aşamalardan sonra gerçekleşir ve bu dönem ile ilgili bilmeniz gerekenler nelerdir aşağıdaki makalemizden öğrenebilirsiniz hanımlar.

Bebeğiniz diş çıkartma dönemi hakkında bilgi sahibi olarak bebeğinizin bu dönemi daha rahat geçirmesini sağlayabilir, onların yaşadığı ağrıları dindirebilirsiniz.

Bebekler 4-6 aylık iken diş çıkarmaya başlarlar ve genellikle 2,5 yaşına kadar diş çıkarma işlemi devam eder.Bebekler diş çıkarırken ishal, ateş,huzursuzluk,iştahsızlık gibi belirtiler ortaya çıkar.uzmanlar diş çıkarmanın sağlık açısından olumsuz bir yanı olmadığını söylerler ama anneler bebeklerin sıkıntılarından şikayet ederler.

Doktorlar diş çıkarma sırasındaki sıkıntılar için diş jeli  ve diş halkaları kullanılmasını öneriyorlar.Diş kaşıyıcıların buzdolabında soğutulurak kullanılanı daha etkilidir.

Kıyafetlerinin üstüne damlatacağınız birkaç damla lavanta esan­sı da bebeğinizin kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Bebeğinizin küvet suyuna birkaç damla papatya ve lavanta yağı damlatın.

Papatya veya rezene çayı demleyin ve hazırladığınız bitki çayı soğuyana kadar bekleyin. Soğuyan çayı bebeğinize içirdiğinizde, rahatladığını göreceksiniz.

Karanfil yağı antiseptik özelliği nedeniyle diş çıkaran bebekler için de kullanılabilir. Bir damla karanfil yağını birkaç damla zeytin yağı ile seyreltin ve elde ettiğiniz karışımı bebeğinizin diş etine sürün.

 

Bir önceki yazımız olan İştahsız Bebekler İçin Öneriler başlıklı makalemizde bebekleriniz yemek yemiyor mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Adet gecikmesi
Adet Gecikmesi Nedenleri ve Tedavisi

adet gecikmesi nedenleri tedavisi neden olur nasıl oluşur...  Belli etkenlerden dolayı oluşarak fazlasıyla can sıkan ve kadınlara zorluk yaşatabilen adet...

Kapat