Bebeklere Bal Verilmesinin Sakıncaları

Bebeklere Bal Verilmesinin Sakıncaları
10 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.261 kez okundu.

Bebeğime bal versem sakıncalı olur mu? ve yararlı olurmu cevaplarının hepsi bu makalede hanımlar…

Bebekleriniz gelişim sürecinde bal en etkili besinlerden birisidir. Gelişimi için her sabah bir tatlı kaşığı bal hem rahat solunumu için hem de gelişimi için yedirilmelidir.

12 Aylıktan küçük bebeklere bal verilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Bebeklere balverilmesinin sakıncaları konusunda sizleri aydınlatmak için gerekli bilgileri sunuyoruz. Bebeklere 1 yaşından önce neden bal verilmez? Cevabı  bu makalemizde sizlerle…

Bebeklere Bal Neden Verilmez?

Arılar bal yapmak için nektar toplarlarken botulizm bakteri sporlarını da beraber alıp farkında olmadan bal yapımında kullanabilirler. Yetişkinlerde bu balın yenmesi sorun yaratmaz. Gerek vücudun savunma sistemi gerekse midenin asitli ortamı, bu bakterinin zarar vermesine müsaade etmezler. Bebeklerde ise hem savunma sistemi yeterli gelişmemiştir, hem de mide hala ancak anne sütünü hazmedebilecek durumdadır. Yetişkinlerin aksine bebeklerin sindirim sisteminde botulizm sporlarını kontrol eden ve bakterinin çoğalmasını ve zehir üretmesini önleyen faydalı bakteriler henüz gelişmemiştir. Bu bakteri bebeklerde botulizm adı verilen tehlikeli bir zehirlenmeye neden olabilir. Zehirlenen bebek nefes alma ve yutkunma zorluğu çekebilir, kol, bacaklar ve boyunda güçsüzlük ortaya çıkabilir, durum çok ciddi sonuçlara yol açabilir. Bir yaşını geçmiş çocuklara balın bir zararı olmazken, bu nedenlerle doktorlar tarafından 12 aylıktan daha küçük bebeklere bal yedirilmemesi tavsiye ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Tasarımlar İle Hazırlanan Çocuk Giyim Ürünleri başlıklı makalemizde Çocuk Kıyafetleri Koleksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeşil Straplez Elbise
Yazlık Straplez Elbise Modelleri

yazlık en güzel straplez elbise modelleri ve örnekleri 2012  En iyi elbise modelleri ile yine sizlerin karşısındayız hanımlar... Bu yıl...

Kapat