Bebeklerin temel sorunu pişikler ve tedavisi

Bebeklerin temel sorunu pişikler ve tedavisi
3 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.565 kez okundu.

bebeklerde pişik nedenleri sorunları tedavisi nasıl geçer doğal yöntemler… 

Bebeklerin özellikle bezlerden dolayı oluşan ve canlarını yakan pişikler konusunda ciddi anlamda sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Diyelim bebeğinizin belli bir bölgesinde bir pişik meydana geldi ve siz bu konuda bilgi sahibi olarak bu pişikleri ortadan kaldırmak istiyorsunuz. O halde aşağıdaki makalemizde yer alan önerilere bir göz atmalısınız hanımlar.

Bebeklerinizin canını yakan ve onlara zor durumlar yaşatabilen pişikler konusunda sizlere gerçekten önemli bilgiler sunuyoruz. Bu bilgileri yakından takip ederek sizlerde pişikleri sorun olmaktan çıkartabilir, bebeklerinizin daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerin ve dolayısıyla annelerin en büyük sorunları arasında pişik geliyor. Bebeklerin çoğunda görülüyor. Bu durum özenli bir bakımla azaltılabilir yada yok edilebilir. Cildin tahrik olması sonucu pişik yayılır. Ciltteki tahrişe neden olacak durumları saymak gerekirse; bebek bezleri, uzun zaman bebeğin üstünde kalan bez, ıslaklık, bebek beslenmesi, ilaç kullanımı, gerektiği kadar temizlemeyen cilt, kullanılan bezin kalitesi, kullanılan sabun cilt tahrişine ve pişiğe sebep olur.
Pişikten korunmak için bebeğinize özenli bir bakım uygulaması seçmelisiniz. Bez alırken uygun boyda ve kiloda seçmeye özen gösterin, bebeğinizin temizliğini suyla yapın ve çok güzel kurulayın, cildini koruyacak doğru kremler seçin (az sürmeye özen gösterin), bebeğin altını sık sık  değiştirin, bebek dışkısını yaptığında bekletmeden değiştirin(çok önemli), herzaman pudra kullanmanız tavsiye edilmez.
Pişik oluşmuşsa geçirebilceğiniz bazı uygulamalar,
* sabunlu su ile temizliğini yapın
* Kurularken cildine zarar verecek sertlikte olmayan bir havlu kullanılmalı
* Herzaman bez içinde tutmayın bazen hava almasına izin verin(üşütmemesine dikkat!)
* Eğer pişik oluşmuşsa pudra kullanmayın.
* Bebeğinizin bezini sıkı bağlamayın.
* Krem kullanın

Bir önceki yazımız olan Lohusalık Süresi Ne Kadar Devam Eder? başlıklı makalemizde Lohusalık Süresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Siyah oval gözlük modeli
En Popüler Gözlük Modelleri

2012 yılının en güzel ve marka güneş gözlüğü modelleri sizlerle hanımlar... Merhaba hanımlar, bugünkü makalemde sizler için en güzel gözlük...

Kapat