Boyalı Saçlara Bal Köpüğü Ya da Karamel Balyaj Nasıl Atılır?

Boyalı Saçlara Bal Köpüğü Ya da Karamel Balyaj Nasıl Atılır?
13 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 2.434 kez okundu.

boyalı saçlara bal köpüğü karamel balyaj uygulama sürme yapma

Boyalı saçlarınıza bal köpüğü ya da karamel balyaj attırmak istiyor ama bunun sonucunun nasıl olacağını merak mı ediyorsunuz? O halde gelin; Boyalı saçlara bal köpüğü ya da karamel balyaj nasıl atılır hep birlikte öğrenelim ve sonucun nasıl olacağına birlikte bakalım.

Son zamanlarda sitemize gelen sorular üzerine yaptığımız özel araştırmalarda, konu ile ilgili gerçekten önemli bilgiler edindik. Konusunda uzman bir kişinin bilgilerinin ve tavsiyelerinin yer aldığı bu özel bilgiler sizlere bu anlamda atmanız gereken adımlar konusunda önemli bilgiler verecek.

BOYALI SAÇLARA BAL KÖPÜĞÜ YADA KARAMEL RENK BALYAJ ATMAK

1) Koyu bir renk boya var ise ör koyu çukulata yada kestane boya var ise en açık bir kahve rengi boya alınır ör:8w matrix uygundur. Böyle bir açık renk kahve boyanın içine bir tüp için bir yemek kaşığı toz açıcı konularak yine isteğe bağlı %9 ile %12 lik oksidan ilave edilerek istenilen yerlere sürülerek aliminyum folyo ile paketlenir. Ben her zaman küçük bir tutam üzerinde ton denemesi yapmanızı öneririm. Beğenirseniz yaparsınız beğenmezseniz yapmazsınız. içiniz rahat eder. Ayrıca saç uçlarına atmak her zaman iyidir sıkıldığınız zaman kısa sürede kestirerek kurtulursunuz. Saç uçlarına atar iken biraz krepe atılması uygundur iz olmaması açısından.

Boyalı saçlar için şöylede yapılabilir bal köpüğü karamel balyaj atmak istediğiniz yerler röfle yapar gibi sadece oriyal ile paketlenip sarı renge çevrilir. Sç yıkandıktan sonra sarı olan bölgelere açık karamel tonlarda bir boya ile paketleme yapılmadan komple sürülür. Yaklaşık yarım saat sonra yıkanır. Eğer hafifte olsa hiç kızıllık istenmiyorsa karamel tonun içine açık küllü sarı yani 8.1 numara çeyrek tüp ilave edilebilir.

Diyelimki yukarıdaki işlemleri yaptınız ve sonuç hafif kızıllık kaldı bunu gidermek istiyorsunuz. O zamanda yine 8.1 numara boya alınıp yüzde 20lik bir oksidan ile karıştırılır icine yarım fincan su ilave edilip balyaj attığınız yerlere sürersiniz  bu işlem kızıllığı alacaktır. Bence hangi işlemi yaparsanız yapın fakat önce ense bölgenizden bir tutam saçta deneyin hoşunuza gider ise istediğiniz her yere yaparsınız. Unutmayın balyaj boyaları saç derisine diplere değmemelidir dipler kafa derisi sıcak olduğundan daha çabuk açılır renk farkı olur. bu nedenle dipten bir santim geriden yada krepe atarak uçlara yapılması tavsiye edilir.
Yukarıda belirttiğim süreler ve uyarılar önlemler bu iş içinde geçerlidir.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Doğal Dalgalı Saç Modelleri başlıklı makalemizde Doğal Dalgalı Saçlar 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ressam bere yapılışı
Ressam bere yapılışı detaylı resimli anlatım!

ressam bere örneği modeli örgü yapılışı detaylı resimli anlatım Son zamanların en gözde örgülerinden olan ve özel görünümü ile fazlasıyla...

Kapat