Bu öneriler ile daha parlak cilt elde edebilirsiniz!

Bu öneriler ile daha parlak cilt elde edebilirsiniz!
21 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.338 kez okundu.

Daha parlak bir cilt için ne yapmalıyım diyorsanız bu makaleme göz atmalısınız hanımlar…

Cildim parlamıyor ne yapmalıyım? daha parlak bir cilde nasıl sahip olurum diyorsanız hepsini bu makalemde bulabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken tek şey yüzünüzü bol bol yıkamalısınız. Yüzünüzde yağlanma vb gibi şeyler olmasını engeller.  Yüzünüzü günde en az 3-5 kez yıkamalısınız.

Soğuk su damarlarınızı daraltarak geceden kalma cildinizi lekelerden temizler. Ayrıca gün ortasında ihtiyaç duyduğunuzda bir sprey şişesinden yüzünüze su püskürtebilir veya nemli bir havluyla cildinizi temizleyebilirsiniz.

Cildinizdeki sabah kızarıklığını gidermek için yüzünüzü papatya içerikli bir temizleyici ile silin. Naneli bir şeyler koklayın. Uzmanlar, nane kokusunun beyni uyardığını belirtiyor, içinde nane veya benzeri canlandırıcı kokular olan bir duş jeli ile yıkanın. Ölü hücrelerinizden kurtulmak için de banyo lifi kullanabilirsiniz. Lifin verdiği his de sizi canlandırmaya yardımcı olacaktır. Göz aftınızdaki morluklardan kurtulun. Şişmiş gözlerinizin üzerine koyacağınız salatalık dilimleri veya kafein içerikli bir losyon damarları daraltır ve göz altındaki sıvı birikimini azaltır.Göz çevresinde sarkan bölgeleri ise peptid içeren bir krem kullanarak sıkılaştırmanız mümkün. Kendinize hızlı bir detoks maskesi uygulayın. Cansız görünümlü cildinizi kendine getirmek için, bir el havlusunu taze sıkılmış portakal suyunun içine batırın. Fazlasını sıktıktan sonra havluyu beş dakika boyunca yüzünüzün üzerinde tutun. C vitamini de cildinizdeki renk farklılıklarını gidererek yüzünüze ışıltı verir. Krem yumuşaklığı.. Enerjiniz tükendiğinde, vücudunuzun fonksiyonları daha yavaş ve yetersiz çalışmaya başlar. Hücreleriniz su kaybeder ve cildiniz kurur, içerisinde besleyici vitamin ve proteinler bulunan bir nemlendirici ise cildi onarır. Bir önceki yazımız olan Cilt Lekelerine Doğal Maskaler başlıklı makalemizde cilt, Cilt Bakımı ve cilt güzelliği hakkında bilgiler verilmektedir.

 

 

Cildinizdeki sabah kızarıklığını gidermek için yüzünüzü papatya içerikli bir temizleyici ile silin. Naneli bir şeyler koklayın. Uzmanlar, nane kokusunun beyni uyardığını belirtiyor, içinde nane veya benzeri canlandırıcı kokular olan bir duş jeli ile yıkanın. Ölü hücrelerinizden kurtulmak için de banyo lifi kullanabilirsiniz. Lifin verdiği his de sizi canlandırmaya yardımcı olacaktır. Göz aftınızdaki morluklardan kurtulun. Şişmiş gözlerinizin üzerine koyacağınız salatalık dilimleri veya kafein içerikli bir losyon damarları daraltır ve göz altındaki sıvı birikimini azaltır.Göz çevresinde sarkan bölgeleri ise peptid içeren bir krem kullanarak sıkılaştırmanız mümkün. Kendinize hızlı bir detoks maskesi uygulayın. Cansız görünümlü cildinizi kendine getirmek için, bir el havlusunu taze sıkılmış portakal suyunun içine batırın. Fazlasını sıktıktan sonra havluyu beş dakika boyunca yüzünüzün üzerinde tutun. C vitamini de cildinizdeki renk farklılıklarını gidererek yüzünüze ışıltı verir. Krem yumuşaklığı.. Enerjiniz tükendiğinde, vücudunuzun fonksiyonları daha yavaş ve yetersiz çalışmaya başlar. Hücreleriniz su kaybeder ve cildiniz kurur, içerisinde besleyici vitamin ve proteinler bulunan bir nemlendirici ise cildi onarır. Bir önceki yazımız olan Cilt Lekelerine Doğal Maskaler başlıklı makalemizde cilt, Cilt Bakımı ve cilt güzelliği hakkında bilgiler verilmektedir.Kaynak: http://www.meleklermekani.com/portal/bu-oneriler-ile-daha-parlak-cilt-elde-edebilirsiniz.html

Bir önceki yazımız olan Pürüzsüz bir cilt için çözüm önerileri başlıklı makalemizde Pürüzsüz bir cilt ne yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sahur-kahvaltı
Sahurda ne yenmeli, tok tutacak besinler!

Sahurda ne yersek bizleri tok tutar sahurda hangi meyve ve sebzeler yenmelidir... Sahur ne yersem beni tok tutar? sahurda hangi...

Kapat