Çiçekli patik modeli yapılışı

çiçekli örgü patik modeli örneği çeşiti ve resimli detaylı anlatım yapılışı sizlerle… 

Örgü işi yapan maharetli eller tarafından hazırlanan ve şık yapısı ile bir hayli dikkat çekici çiçekli örgü patik modeli ve yapılışı ile karşınızdayız hanımlar.

Kış aylarının en temel giyim aksesuarlarından bir tanesi olan ve farklı alternatifler ile hazırlanabilen patiklerin, farklı bir örgü tekniği ile hazırlanan en şık alternatiflerinden bir tanesini, yapılışı ile birlikte sizlere sunmak istedik. Gerçekten çok hoş bir tasarım ile hazırlanan ve fark edilen bir görünüm şıklığı kazandırılan bu patik modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve modeli işlemelisiniz.

En şık görünüm ile hazırlanan bu patik modelinin yapılışına baktıktan hemen sonra, sizler için seçtiğimiz diğer çiçekli örgü patik modellerine de mutlaka bir göz atmalısınız hanımlar.

Çiçekli patik modeli yapılışı

MALZEMELER

Orta Kalınlıkta Yün
Şiş No: 4

Yapılışı

50 ilmek başlanır. 8 diş haroşo örülür. Daha sonra 7 sıra 2 ters 1 düz örülür. 8.sırada 18 ilmek örülür, 5 kez iki ters ilmekler bir alınarak kesilir. 9.ncu sırada ters ilmekler ters, düz ilmekler düz örülür. 18 ilmek örülüp 5 defa 1 düz 1 ters ilmekler bir alınarak kesilir. 1 sıra daha örülüp örgü kapatılır. Dikilir.

BANT İÇİN:

6 ilmek başlanır. 2 ilmek yeşil 2 ilmek pembe, 2 ilmek yeşil olarak 10 cm düz örgü yapılır. Çiçek yapılıp dikilir.

Çiçekli patik modelleri

Bir önceki yazımız olan Bayan yelek modeli yapılışı anlatımlı başlıklı makalemizde bayan yelek modelleri ve yelek modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ponponlu çocuk beresi modelleri
Çocuk beresi modeli yapılışı anlatımlı

örgü çocuk beresi modeli örneği en güzel seçim ve detaylı anlatım resimli ile sizlerle...  Örgü işi yapan profesyonel eller tarafından...

Kapat