Cilt yaşlanmasını yavaşlatmak mümkün!

Cilt yaşlanmasını yavaşlatmak mümkün!
7 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.443 kez okundu.

yaşlanmayı geciktirme genç kalma cildi genç tutma önerileri 

Yaşlanmayı geciktirmek ve daha genç bir cilt elde etmek ister misiniz hanımlar? Biliyorum ki, bu soruma hepinizin cevabı -evet olacak. O halde mutlaka aşağıdaki özel makalemize bir göz atmalısınız. Makalemizde yer alan en özel bilgiler ile sizlerde cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturacak ve bu şekilde daha mutlu ve huzurlu olacaksınız.

Eskiden özellikle ciltte 40’lı yaşlarda başlayan yaşlılık işaretleri, dermokozmetikteki yeni gelişmeler sayesinde şimdi çok daha ileriki yaşlarda kendini gösterebiliyor. Medical Park Tarsus Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Ulaş Güvenç, endopeel, botox, roller peeling, mezoterapi gibi uygulamalarla genç görünmenin sağlıklı yollarının bulunduğunu belirtti.

GÜNEŞ VE YERÇEKİMİ

Yaşlanmanın iki boyutu olduğunu ve bunların ‘fotoyaşlanma’ ile ‘kronolojik yaşlanma’dan oluştuğunu kaydeden Dr. Ulaş Güvenç “Fotoyaşlanmada güneş, kronolojik yaşlanmada ise yerçekimi başrolü oynar. Fotoyaşlanmayı önlemek için güneşten korunma alışkanlıkları, kronik yaşlanmada ise beslenme alışkanlıkları, topikal retinoid kullanımı ve dermokozmetik uygulamalar ön plana çıkar” diye konuştu. Dr. Güvenç, genç kalmak isteyenlere öncelikle güneşten korunmalarını, domates gibi likopenden zengin gıdaları bol tüketmelerini, ayrıca topikal retinoid kullanmalarını önerdi.

ETKİLİ YÖNTEMLER VAR

Kore, Almanya ve İtalya’da çeşitli kliniklerde çalışmalar yapmış olan Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Ulaş Güvenç, Medical Park olarak yaşlanmaya yönelik uygulamaları için ise şu bilgileri verdi: “Bölgemizde sadece bizde yapılan endopeel (anında etkili sarkmalara karşı liftin etkisi olan enjeksiyon tekniği) uygulamasının yanı sıra botox uygulamaları, enzim-kimyasal-roller peeling uygulamaları, mezoterapi-dolgu uygulamaları da dermatoloji kliniğimizde uygulanıyor.”

DÜNYAMIZ YAŞLANIYOR

Antik Roma’da yaşam süresi ortalama 22 iken, 1800’lü yıllarda 41-42 yıla, günümüzde ise 75-80 yıla çıktı. Artık literatürde 65 yaş üstü yaşlı kabul ediliyor. ABD’de her gün 5 bin kişi 65 yaşına basıyor, 65 yaş ve üstü 3 bin 600 kişi ölüyor. Yani 65 yaş ve üstü kesime her gün bin 400 kişi katılıyor. 75 yaş üstü grup ise nüfusun en hızlı artan bölümünü oluşturuyor. ABD’de yüz yıl önce 65 yaş ve üstü grup, ülke nüfusunun yüzde 2’sini oluştururken, bugün yüzde 10 seviyesine yükselmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekelerine Mucize Çözümler başlıklı makalemizde Cilt lekeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
soya ile cilt bakımı
Soya ile gelen güzellik!

soyanın faydaları yararları etkileri cilde yararları Soya ile gelen güzelliğin farkına varmak ister misiniz hanımlar? Eğer cevabınız -evet ise sizleri...

Kapat