Çocuk kazak modelleri ve yapılışları

 çocuk kazak modelleri ve yapılışları sizlerle bayanlar…

Merhaba bayanlar, çocuklarımıza bir kazak işlemek onları çok mutlu edebilir.

Bir örgü kazak örerek onlara belki de çok büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Ben de sevimli çocuklarımızın yüzleri gülsün diye sizlere en güzel örgü çocuk kazak modeli nasıl yapılır onu paylaşmak istedim. Yazlık ve kışlık olmak üzere iki bölümde anlattığım kazak modellerini umarım beğenirsiniz.

İşte sizlere en güzel yazlık örgü kazak modelleri ve yapılışları…

Çocuk Kazak Modeli yapılışı anlatımlı

Malzeme: şekerim batik
Renk no: 2132 – 2  yumak,
Şiş no:  3,5
Tığ no:  –
Örgü şekli:  düz örgü,  ters örgü, lastik örgü, saç örgüsü modeli

Yapılışı

ÖN: 104 ilmekle başlanır. 8 ilmek düz / 8 ilmek ters örgü ile devam edilir. 20 cm sonra saç örgüsü modeli ile devam edilir. 23 cm sonra kol oyuğu için her iki yandan 2 kere 3 er ilmek kesilir. başlangıçtan 30 cm sonra ortadaki 10 ilmek yaka için kesilir .bundan sonraki sıralarda aynı yerden her iki kenardan 8 er, sonra 3er ilmek kesilir. kol oyuk yüksekliği 13 cm olduğunda omuzlarda ilmek kapatılır.

ARKA: ön gibi örülür. yaka başlangıçtan 35 cm sonra kesme yapılır.
KOL: Ön ve arka omuzlardan bir dikilir. yakaya şiş takıp 1 ilmek düz / 1 ilmek lastik örülür. 8 sıra sonra ilmekler kapatılır. diğer omuz da dikilir  kol oyuklarına şiş takıp 8 ilmek düz / 8 ilmek ters 5 cm örülür. etek uçlarına düz bir renk ile tığ geçilebilir

Örgü çocuk kazak modelleri

Bir önceki yazımız olan Örgü çocuk elbise modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde örgü çocuk elbise modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yazlık örgü ajurlu bluz modeli
Rengarenk yazlık örgü bluz modelleri

rengarenk yazlık örgü bluz modelleri ve örnekleri sizlerle bayanlar... Örgü bluzlar oldukça fazla modeli ile bizlere farklı fikirler verirler.. Ben...

Kapat