Çocuklar İçin Örgü Bere Şapka Örneği ve Detaylı Yapılışı

Çocuklar İçin Örgü Bere Şapka Örneği ve Detaylı Yapılışı
15 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.023 kez okundu.

bebek çocuk örgü şapka bere örneği modeli resimli detaylı anlatım yapı

Çocuklar için gerçekten çok özel bir işçilik neticesinde hazırlanan örgüşapka örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Kış aylarının gelmesi ile birlikte oldukça fazla ihtiyaç duyulan giyim ürünleri içerisinde yer alan örgü bereler, bu aylarda tercih edilen en özel ürünleri içerisinde yer alırlar.

E o halde gelin, herşeyden çok sevdiğimiz ve üzerine titrediğimiz çocuklarımıza bu özel bereyi işleyelim ve başlarının üşümesine izin vermeyelim. Bu özel bereler, miniklerin başlarını soğuk havalardan korurken, aynı zamanda onlara çok cici görünümlerde kazandırabilir diye düşünüyorum. Gerçekten büyük bir işçilik ile ortaya çıkartılan özel örgü bere modeline anlatımı ile birlikte hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÇOK ŞIK ÖRGÜ BERE ÖRNEĞİ VE DETAYLI ANLATIM YAPILIŞI

Örgü bere örneği ve yapılışı…

Malzemeler

    Orta Kalınlıkta Yün
    Şiş No. 5

Hazırlanışı

80 ilmek başlanır. 4 sıra düz örülür. İki renkle 26 diş haroşo örülür. 20 ilmek kalana kadar aralardan eksilterek 6 sıra örülür. 20 ilmek kalınca ilmekler çift alınarak eksiltilir. Kalan 10 ilmek iğne ile toplanıp, berenin yan kenarı dikilir.

BURGU İÇİN

16-18-20 zincir çekerek 3 farklı boy yapılır. Her ilmeğe 3 defa batarak ikili trabzan yapılır. Hazırlanan burgular berenin tepesine dikilir.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Örgü bolero nasıl yapılır? (Resimli Detaylı Anlatım) başlıklı makalemizde bolero nasıl yapılır ve örgü bolero nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Happy Family Walpapers
Mutlu Aile Resimleri (Baktıkça sizde mutlu olacaksınız)

mutlu aile resimleri fotoğrafları mutlu bir aile resmi happy family Aile için saadet ne kadar önemli değil mi dostlar. Hep...

Kapat