Çocuklar için örgü “Koala Şapka Modeli” ve açıklamalı yapılışı

Çocuklar için örgü “Koala Şapka Modeli” ve açıklamalı yapılışı
28 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.523 kez okundu.

çocuklar için örgü şapka bere derya baykal çocuk beresi yapılışı açıklamalı yapılışı

Bebek ve çocuklar için özel bir tasarım ile hazırlanan ve “koala” görünümü kazandırılan gerçekten şık bir örgü şapka modelini sizler için seçtik ve bu özel tasarımı anlatımı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik. Özel bir Derya Baykal tasarımı olan bu şapka, farklı görünümü ile bebek ve çocuklarınızında fazlasıyla ilgisini çekebilecek.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte özellikle örgü şapkaları takmak istemeyen ve bu anlamda zorluklar yaşatan çocuklarınız için bu özel şapkayı hazırlayarak onların dikkatini çekebilir ve şapkaları sıkılmadan takmalarını sağlayabilirsiniz.

Çocuklar için örgü “Koala Şapka Modeli” ve açıklamalı yapılışı

örgü oyuncak çocuk şapkası nasıl örülür yapılışı
Malzemeler

Orta kalınlıkta yün
İnce yün
Şiş no. 7
Yün iğnesi
Makas

Hazırlanışı

57 ilmek başlanır. 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. 2  sıra düz örülür. Örgünün düz tarafında 26 ilmek örülür. 5 ilmek siyah örülür. Kalan 26 ilmek kırçıllı yünle örülür. Bu şekilde 6 sıra örülüp burun oluşturulur. Baştan 22 ilmek örülür. 1 ilmek beyaz, 2 ilmek siyah örülür. Kırçıllı yünle 7 ilmek örülür. 2 ilmek siyah 1 ilmek beyaz örülür. Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür. 2 sıra bu şekilde örülür. Baştan 21 ilmek kırçıllı yünle örülür. 1 ilmek siyah, 3 ilmek beyaz örülür. 7 ilmek kırçıllı yünle örülür. 3 ilmek beyaz, 1 ilmek siyah örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür.

22 ilmek örülür, 1 ilmek siyah 2 ilmek beyaz örülür. 7 ilmek kırçıllı yünle örülür. 2 ilmek beyaz 1 ilmek siyah yünle örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür.

23 ilmek kırçıllı yünle örülür. 2 ilmek siyah,  ilmek kırçıllı yünle 2 ilmek siyah yünle örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür. Gözler oluşturulur. 2 sıra düz örülür.

Her 7 ilmekte bir ilmekler çift alınarak eksiltmeye başlanır. 12 ilmek kalana kadar örgünün düz tarafında eksilme işlemine devam edilir. Kalan 12 ilmek yün iğnesi ile toplanıp dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bebek örgü bere modeli yapılışı açıklamalı
Bebekler için özel bir “Örgü Bere Modeli” ve açıklamalı yapılışı

bebek çocuk örgü bere modeli nasıl yapılır derya baykal örgü beresi yapılışı Derya Baykal tasarımı ile hazırlanan özel bir örgü...

Kapat