Çocuklar için Örgü Parmak Arası Terlik ve yapılışı

Çocuklar için Örgü Parmak Arası Terlik ve yapılışı
3 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.652 kez okundu.

çocuk örgü parmak arası terlik örneği örgü terliknasıl yapılır açıklamalı anlatım

Çocuklar için hazırlanmış gerçekten çok özel bir örgü modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Örgü işi yapan profesyonel ellerin ortaya çıkarttıkları bu özel tasarım harika diyebileceğimiz bir yapıya sahip. Eğer çocuklarınız için farklı bir örgü tasarımını ortaya çıkartmak niyetindeyseniz, sizler için seçtiğimiz bu özel görünümlü örgü işine bir göz atmalı ve boş zamanlarınızı bu örgüyü hazırlamak ile geçirmelisiniz.

Çocuklarınızın ev içerisinde giyebilecekleri bu özel örgü tasarımı betona basmamaları adına onlar için gerçekten harika bir seçenek olabilir diye düşünüyorum ben siz ne dersiniz?

Çocuklar için Örgü Parmak Arası Terlik ve yapılışı


Malzemeler

Koton İp
Tığ No. 2,1 mm

Hazırlanışı

3 zincir çekilir, her ilmeğe tek batarak sık iğne yapılır. 7 ilmek olana kadar ortadan arttırılır. 3 sıra arttırmadan örülür. İki taraftan 1’er ilmek kesilip 5 ilmekte kapatılır.

Eftrafına 1 sıra sık iğne yapılır.

BANT İÇİN

12 zincir çekilir, iki taraftan tabana sık iğneyle tutturularak ikili trabzan yapılır. Son sırada 6 ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir aynı yuvaya batarak ikili trabzan yapılıp sıra sonuna kadar her ilmeğe tek batarak örülür. 3 zincir çekip resimde görüldüğü gibi bant tabana bağlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Bebekler için harika "Baykuş Bere" örneği ve yapılışı başlıklı makalemizde örgü baykuş bere yapılışı ve örgü bere yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü baykuş bere bebek beresi yapılışı
Bebekler için harika “Baykuş Bere” örneği ve yapılışı

örgü bebek beresi nasıl yapılır bebek beresi açıklamalı anlatım yapılışı 2013 Bebekler için hazırlanan dikkat çekici bir bere örneği ve...

Kapat