Çok Güzel ” Kapüşonlu Bolero” Modeli ve Yapılışı

Çok Güzel ” Kapüşonlu Bolero” Modeli ve Yapılışı
17 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.650 kez okundu.

2014 Kapüşonlu bolero modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Yeni yılın getirdiği birbirinden güzel kapüşonlu bolero modelleri var fakat. Bu model hepsinden modern ve çok güzel. Nako tasarımcılarının hazırlamış olduğu bu örgü kapüşonlu bolero modelini sizlerle paylaşıyorum. Yapılışı oldukça kolay olan bu modeli fazla masraf harcamadan örebilirsiniz. Hem kendiniz için örebilir, hem de sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Dışardan fazla masraf ile aldığınız bolerolardan daha güzel bir bolero örmek sizin elinizde. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Kapüşonlu bolero modeli ve yapılışı

Model adı : KM-073 Alpaca Kapüşonlu Bolero
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 5
Beden : 38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, haraşo, burgu modeli
Gerekli malzemeler : Alpaca 1445 (7 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış

Yapılışı:

ARKA VE ÖN:

1- Birlikte tek parça olarak örülür. 126 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülür. 2- İlmekler; 55 ters,16 düz, 55 ters şeklinde örülür. 3- Arka sıralarda ilmekler geldiği gibi örülür. 4- 16 düz ilmeklere diyagram uygulanır. 5- Beden boyu 65 cm örülerek yaka için ilmekler 63+63 şeklinde ayrılıp örgüye 2 parça şeklinde devam edilir. 6- Ayrılan ilmeklerin orta kısmından 2’şer ilmek artış yapılarak 65 ilmekle örgüye devam edilir. 7- Diyagram uygulanan ilmekler 8+8 şeklinde ayrılmış olur. Bu ilmeklere diyagramın yarısı uygulanır. 8- 65’er ilmek 31 cm ayrı ayrı örülür. Artırılan ilmekler kesilir. İlmekler tekrar aynı şiş üzerine alınarak ortadaki ilmeklere diyagram uygulanmaya devam edilir. 9- Beden boyu 159 cm de bütün ilmekler 2 cm haraşo örülüp, kesilerek bitirilir.

KAPÜŞON:

1- 120 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülür. 2- Örgüye 2 cm düz, 2 cm ters, 2 cm düz… şeklinde devam edilir. 3- Kapüşon boyu 35 cm de ilmekler kesilerek bitirilir. 4- Şemada gösterilen 1 no.lu yerler birbirine dikildikten sonra, 2 no.lu yerler yaka etrafına dikilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Çok Güzel "Örgü Boyunluk Modeli" ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü boyunluk modelleri ve örgü boyunluk modelleri ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako-2-34-2504-1389712481
Çok Güzel “Örgü Boyunluk Modeli” ve Yapılışı

Örgü bayan boyunluk modeli yapılışı anlatımlı sizlerle... 2014 yılının ilk örgü boyunluk modelini sizlerle paylaşıyorum bayanlar. Nako tasarımcılarının çok güzel...

Kapat