Çok Güzel “Örgü Bebek Battaniyesi Modeli ve Yapılışı”

Çok Güzel “Örgü Bebek Battaniyesi Modeli ve Yapılışı”
11 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 2.410 kez okundu.

2014 – Nako örgü bebek battaniyesi modeli ve yapılışı ( anlatımlı )

Yepyeni bir örgü bebek battaniyesi modeli daha sizlerle dostlarım…  Nako tasarımcıları tarafından örülen bu süslü bebek battaniyesi, yeni doğmuş bebeklerimiz için çok güzel bir tasarım.  Sizler bu tasarımı beğendiyseniz kadinmelektir.com‘ olarak sizlere bu modelin yapılışını ve gerekli malzemelerini paylaşıyoruz.

Yeni doğum yapmış, bir yakınınızın bebeğine bu çok güzel battaniyeyi örerek o güzelim bebeğimize bir hediye verebilirsiz.  2014 yılı örgü bebek battaniyesi modeli ve yapılışı sizlerle umarım bu modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

2014 örgü bebek battaniyesi modeli ve yapılışı

Model adı : CM-021 Baby Tweed Battaniye
Zorluk derecesi : orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Yaş grubu : Bebek-Çocuk
Örgü şekli : Trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler : Baby Tweed 35057 (7 yumak), Hoşgeldin 3323,1249,10838 (1er yumak), Lüks Minnoş 217 (1 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

Yapılışı:

KUNDAK YAPILIŞI : 26404 renk no.lu iplikle örgüye ortadan başlanır. 6 zincir çekilip, birleştirilir. 1.sıra: zincirin içine 12 adet sık iğne yapılır. 2.sıra: sık iğne üzerine 1’er sık iğne yapılırken, 3 sık iğne arayla 3’er zincir çekilir. 3.sıra: sık iğne üzerine sık iğne yapılırken, 3 zincir yapılan yere her sırada aynı şekilde; 2 sık iğne, 3 zincir, 2 sık iğne yapılarak artırılır. 4.ve sonraki sıralar: 3.sıradan itibaren örnek tekrar edilerek örgü boyu 50 cm örülüp, bitirilir.

EN: 100 cm, BOY: 100 cm

ŞAPKA YAPILIŞI : 2 zincir çekilir. Üzerine; 1 zincir üzerine 1 sık iğne yapılarak 2 adet sık iğne yapılır. Her iki taraftan, her sırada 40 defa 1’er sık iğne artırılarak 26 cm örülüp, bitirilir.

HAZIRLANIŞI : 3323 renk no.lu iplikle 2 adet 1 no.lu, 1 adet 2 no.lu diyagram uygulanarak burun ve patiler yapılır. 217 renk no.lu iplik kullanılarak 1.ve 2.göz diyagramı yapılır.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Yeni Örgü Lif Örnekleri başlıklı makalemizde örgü lif modeli, örgü lif modelleri ve örgü lif modelleri anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
pembe abiye elbise modelleri pembe abiye elbiseler pembe abiye ...
Pembe Renkli Abiye Modelleri

pembe renkli abiye modelleri çeşitleri görselleri resimleri modası en güzel abiyeler Pembe rengin ana hakimiyetine sahip olan bazı özel tasarım...

Kapat