Çok Güzel “Örgü Boyunluk Modeli” ve Yapılışı

Çok Güzel “Örgü Boyunluk Modeli” ve Yapılışı
17 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 2.221 kez okundu.

Örgü bayan boyunluk modeli yapılışı anlatımlı sizlerle…

2014 yılının ilk örgü boyunluk modelini sizlerle paylaşıyorum bayanlar. Nako tasarımcılarının çok güzel şekilde hazırlamış olduğu bu boyunluk modelini ister alabilir , ister örebilirsiniz. Çok şık örgü şekli ile örülen bu boyunluk modelini örmesi ve malzemelerini bulmak oldukça kolay.  2014 yılında kışlık örgü giyimler arasında en çok tercih edilenler arasına giren örgü boyunluklar yeni yılda bir çok büyük kombinlerin arasında yer alacaktır.

Sizlere 2014 yılının ilk örgü boyunluk modeli ve yapılışını paylaşıyorum. Umarım modellerimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

nako-2-34-2504-1389712481

Model adı : AK-033 Superlambs Special Boyunluk
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Selanik Örgü
Gerekli malzemeler : Superlams Special 5225 (5 yumak)
Mevsim : Kış

Yapılışı:

1- 5225 renk no’lu iplikle 70 ilmek başlanır. Örgü Boyunca selanik örgü yapılır. 2- Örgü boyu 190 cm de imekler kesilerek bitirilir. 3- Atkının başlama ve bitiş yerine deri düğme dikilir.

SELANİK ÖRNEĞİ:

1.sıra: 1 ters, 1 ilmek şişe örmeden alınırken üzerine iplik dolanır, 1 ters, 1 ilmek şişe örmeden…şeklinde sıra tamamlanır.

2.sıra: ters örülen ilmekler şişe örmeden alınırken üzerine iplik dolanır, iplik dolanarak alınan ilmekler beraber alınarak ters örülür…şeklinde sıra tamamlanır.

3.sıra: 1.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

 

Bir önceki yazımız olan Çok Güzel "Örgü Bebek Yelek" Modelleri başlıklı makalemizde Örgü bebek yelek modelleri ve örgü bebek yelekleri 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Uzun saç kesimleri, bayan saç kesim modelleri, uzun saç çeşitleri ...
2014 Uzun Saç Kesimleri ve Modelleri

Uzun saç modelleri kesimleri örnekleri çeşitleri sizlerle... Eğer uzun saçlıysanız bu yıl çok rahat edeceksiniz. Bu yılın saç modası uzun...

Kapat